Уже три роки ми живемо в новій Україні – активіст

196
Активіст громадської організації «Майдан Старосамбірщини» Василь Курій із нагоди річниці Революції гідності в Україні висловив думку, що після цих подій українці уже три роки живуть у новій державі.

«Ниття і стогін скептиків – не приймаються. Ось уже три роки ми живемо в Новій Україні. Де люд перестав кланятися чиновникам, ментам і прокурорам. Де можна вільно висловлювати свою думку і не боятися, що до тебе постукають служби або бандюки. Чи є десь таке, щоби по ринку ходили податківці і збирали данину? Перевірено: робиш все правильно – ти у безпеці», – запевнив активіст.
Він розповів, що знає багатьох підприємців, які після кривавої ночі 30 листопада 2013 року вирішили жити по-іншому, і справді живуть.
«Є мораторій на перевірки контролюючих органів. І працювати чесно без порушень – спокійніше жити. Водії вже не знають, що таке попереджувальні маячки про пост ДАІ. Артисти з російськомовною попсою забули дорогу у наші концертні зали. Ідоли комунізму вистояли десятиліття, а впали за місяці», – наголосив Курій.
Крім того, він нагадав, що країна котилася у прірву: «Темрява і совкова цвіль відвойовувала регіон за регіоном. Навіть у Львівській області регіонали почали вигравати вибори. Доголосували до того, що за урку на Львівщині проголосувало 5,7%. Колишні «есдеки» вільно давали прес-конфереції у центрі Львова. Регіоналами тут були директор театру, головний лікар. У центрі столиці ресторани робили в стилі ретро – під СРСР, і це вважалося модно». Про це активіст пише у статті для Gazeta.ua.
За його словами, саме там, де Майдан зазнав поразки, ми отримали так звані ДНР і ЛНР.
«В анексованому Криму чи на окупованому Донбасі люди на «майскіє» і «октябрскіє» ходять із кульками, піонери прославляють леніна-путлера-царя батюшку. Їх церква готується до канонізації Мотороли. Виглядає як середньовіччя. І зізнаймося: щось подібне чекало і нас», – підкреслив автор.
Також він погодився, що нині більшість представників влади із Грушевського і Банкової – це гастролери і бандити.
«Так, ми не мали досвіду, як доводити Революцію до кінця. Перемогою скористалися не ті. Але це не страшно, знаємо як діяти. Сотні тисяч людей отримали революційний досвід. Самоорганізація, забезпечення, барикади, коктейлі – все налагоджено. У будь-який момент, коли українці побачать, що влада перегріває, посягає на гонор і гідність – поштовх, клич і дія. Ми вміємо це робити», – заявив громадський діяч.
«Кажуть, найкращі коктейлі на Хрещатику робила моя землячка із сусідньої Турківщини, 19-річна студентка Могилянки. Такі як вона, не умів ніхто. Вона це робитиме і через 40 років. Запах цього диму їй буде вкрай знайомий. Тому цією перемогою ми скористаємося і через півстоліття. Майдан не дав ради змінити стан справ вже сьогодні, Майдан змінив історію України на завтра!», – констатував Курій.

Коментарi

Коментарiв