2017 рік може стати катастрофою або Ренесансом України – експерт

316
Політолог Андрій Єрмолаєв на тлі річниці Революції гідності зауважив, що залишилося багато питань, які не вирішувала попередня влада, але так само не вирішує і чинна. 

«Де належна Нацгвардія, переговори з криміналом, посадка прокурорів, які заробляють мільйони на бурштині, законодавче вирішення питань про ліцензування, про ренту місцевого самоврядування про видобуток та багато іншого? Вже очевидно, що це не вирішується», – наголосив Єрмолаєв, додавши, що «ми живемо в ситуації, коли катастрофи керують частиною життя, і якщо почати це все вирішувати, то не дай Бог, ситуація зміниться». 
На його думку, проблема втрати довіри до країни має дві сторони, одна з яких може надихати. Експерт підкреслив, що нині вже дійсно є громадянське, політичне ядро, яке можна назвати новим національним проектом України, але проблема у тому, що дуже багато тих, хто живе, не бачачи себе у цьому проекті.
«Ми можемо підтримувати цей егоїзм. І буде добре, але лише частині колишньої України. Або потрібно знайти в собі мужність розвивати наступний варіант – Україну для всіх», – зазначив фахівець. 
Щоправда, як він підмітив, це інші орієнтири, інші слова, інша політика.
«Усе те, про що, наприклад, говорив Байден у США або німці на семінарах розповідали нам про збіднення Німеччини в ХIХ столітті. Ось що хочуть вони нам сказати: ви маєте вирішите для себе проблему – чи можливий у вас оновлений національний проект, але лише з тими, хто його підтримує? Можливий? Тоді нас буде менше, потрібно забути про цифру 42 мільйони. Буде 25-30», – запевнив під час круглого столу Слова і Діла політолог.  
«Або вирішіть іншу проблему – чи здатні ви на інтегральний національний проект. Знайдіть слова, лідерів, ідіть на переговори, відновлюйте країну, конкуруйте з ФСБ, переконуйте. Але це інша політика», – наголосив Єрмолаєв.
У підсумку він зазначив, що саме цю проблему ми маємо вирішувати, маючи досвід Майдану, вже сьогодні і зараз, оскільки «2017 рік може стати роком катастрофічним або роком Ренесансу». 

Коментарi

Коментарiв