Кремль хоче розсварити українців і поляків – дипломат

210
Посол Польщі в Україні Ян Пєкло заявив, що гібридна війна Росії головним чином спрямована на роз’єднання українців і поляків.

Відповідну заяву Ян Пєкло зробив під час круглого столу під назвою «Польща та Україна в архівах комуністичних спецслужб. 20 років діяльності спільної робочої групи». 
«Нині гібридна війна, яку веде Росія, зосереджується в основному на одному моменті, що полягає в тому, яким чином роз’єднати український і польський народи, використовуючи спільну історію», – наголосив Посол. 
«Саме тому так важливо зробити історію правдивою – такою, якою вона була насправді, а не такою, якою її представляє російська чи радянська пропаганда. Я переконаний, що результати вашої роботи стануть важливим елементом створення ефективної системи безпеки», – цитує Українська правда дипломата. 
До того ж, він зауважив, що  ця історична робота є дуже важливою, оскільки комуністична влада завжди намагалася фальсифікувати історію.
«Дуже добрим доказом цієї фальсифікації є комуністична пропаганда стосовно Другої світової війни, згідно з якою війна нібито почалася після нападу Гітлера на Радянський Союз 1941 року, хоча насправді вона почалася 1939 року, коли Гітлер і Радянський Союз разом напали на Польщу», – нагадав Пєкло, додавши, що, згідно з цим міфом, під час Другої світової війни гинули саме росіяни – не українці, білоруси, грузини, вірмени, азербайджанці.
Він підкреслив, що про йдеться зокрема, в останній книжці Тімоті Снайдера «Криваві землі: Європа поміж Гітлером та Сталіним». Крім того, дипломат зазначив, що протягом 20 років діяльності спільної українсько-польської робочої групи вийшло у світ 8 збірників, опубліковано 1293 архівних документи комуністичних спецслужб.

Коментарi

Коментарiв