Конфлікт на Донбасі перейшов на новий рівень «згасання» − політолог

252
Директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк прокоментував можливість зустрічі наприкінці листопада міністрів закордонних справ із країн «нормандської четвірки». 

На думку Давидюка, зустрічі в «нормандському форматі» необхідно ініціювати і проводити, але українська сторона має попередньо давати напрямки руху щодо вирішення конфлікту на Донбасі. Проте, зазвичай «Україна приїжджає, слухає і намагається домовитися». 
«Сьогодні Україні чекати від країн Європи чогось багато не варто. Тому що всі сфокусовані виключно на власних проблемах. На жаль, вирішення українського питання сходить на периферію. Наш конфлікт переходить на рівень політичного згасання. Тому це треба актуалізувати, якомога голосніше про це говорити», – запевнив політолог.
Він підкреслив, що країни «нормандського формату» залишаться в переговорному процесі, але поступово змінюється склад представників. На цьому тлі він нагадав, що у Франції розпочалися президентські перегони, і є можливість, що перемогу отримає проросійський кандидат. Наприклад, голова ультраправої партії Національний фронт Марін Ле Пен, яка давно публічно висловлювала свої симпатії Путіну. 
За словами експерта, вона швидко вирушить ситуацію щодо анексії Криму не на користь України.
«2017 року будуть парламентські вибори в Німеччині. Канцлер Ангела Меркель заявила, що має непогані шанси. Але, вважає експерт, ставити на неї не варто. Тому, на переконання Давидюка, зараз треба витягнути якомога більше з того складу Нормандського формату, який є сьогодні. Тому що, коли Франція і Німеччина увійдуть в останню передвиборчу фазу, то Меркель і Олланд уже будуть не такими впливовими», – спрогнозував у коментарі 24 фахівець. 
Як він підмітив, при цьому Україні під час переговорів потрібно використовувати ті рішення, які нещодавно ухвалили ООН, ПАРЄ і НАТО. Ідеться про резолюцію ООН про порушення прав людини в анексованому Криму. ПАРЄ затвердила дві резолюції, в яких назвала Росію агресором, а Альянс заявив, що Росія є найбільшим агресором у світ.
«Це ті козирі, які необхідно використовувати на таких зустрічах. Це перемоги української дипломатії – маленькі цеглинки, з яких ми будуємо свою переможну стіну», – підсумував Давидюк. 

Коментарi

Коментарiв