Експерт попередила, що Україна може втратити безвіз через Донбас і «Мінськ»

244
Політичний експерт Ганна Малкіна проаналізувала ймовірність надання безвізового режиму Україні до кінця 2017 року та позитивні зрушення у цьому питанні.

Малкіна підкреслила, що обіцянка про надання безвізового режиму була суттєвою складовою частиною передвиборчої програми як Президента, так і його політичної сили в цілому. 
«Можна сказати, якщо безвізовий режим дійсно буде запроваджений, це буде якщо не перемогою, то хоча би виконанням обіцянки», – зауважила фахівець.
Щоправда, як вона пояснила, у практичній площині отримання безвізу для пересічних громадян суттєво не полегшить перетин кордону між Україною та ЄС. Більше того, для українців, які часто їздять до країн Європейського Союзу, простішою є стара система. За її словами, візова лібералізація не означає полегшення процедури перетинання кордону, оскільки українцям так само потрібно буде пред’явити документи, які надавали до візового центру, просто потім це буде на кордоні.
«У політичному плані, з точки зору відповідальності, звичайно, для Президента це позитив. З практичної точки зору, люди це поки мало розуміють, але це нічого не дасть», – наголосила у коментарі Слову і Ділу експерт. 
Також вона нагадала, що заяви ЄС щодо надання безвізового режиму протягом 2,5 років залишаються вже декларативними. До того ж, Україні постійно змінюють та висувають нові вимоги.
«У тому числі останнім часом гостро поставлено питання виконання Мінських домовленостей, проведення виборів або амністія. Це також може стати тією вимогою, яка й надалі гальмуватиме процес надання безвізового режиму, поки, наприклад, не буде виконаний «Мінськ», – висловила думку Малкіна, додавши, що навіть якщо ми допустимо, що безвіз запровадили, це не прискорить та не вирішить завдання євроінтеграції України.
«Євроінтеграційний вектор, який був задекларований політичними силами, гальмується самими учасниками ЄС. Референдум у Нідерландах, який пройшов півроку тому, продемонстрував, що європейці не хочуть бачити Україну в складі Євросоюзу, а політики відкрито нас не підтримували. Декларація та реалізація серйозно розходяться й навіть у перспективі безвізовий режим кардинально ситуацію не полегшить», – запевнила політолог.

Коментарi

Коментарiв