Екс- віце-прем’єр розповів, чи вдасться Саакашвілі досягти успіху в Україні

192
Голова громадської організації Центр UA, колишній віце-прем’єр-міністр України з питань європейської інтеграції Олег Рибачук пояснив, яким, імовірно, буде майбутнє Міхеїла Саакашвілі як політика в нашій державі.

На думку Рибачука, чи буде у Міхеїла Саакашвілі політичне майбутнє в Україні, значною мірою залежить від того, як він відповість на запитання, що виникають у свідомих виборців.
«І перше таке питання – його стосунки з Петром Порошенком. Вони разом навчалися, вони давно знайомі – ми це знаємо, та й сам Саакашвілі це неодноразово підкреслював. І багатьох людей, які шукають політиків нового типу, турбує можливість того, що в Україні називається «договорняками», – наголосив екс-віце-прем’єр. 
За його словами, це серйозна проблема, оскільки коли у всій країні розгортався антикорупційний рух «За очищення», виникало важливе. Запитання: «Найкорумпованіший інститут в країні – саме інститут президента, але вся риторика була спрямована на Кабінет міністрів, прем’єра і якісь окремі фігури – Саакашвілі навіть тактовно не називав імен».
До того ж, як зауважив експерт, у цей час він сам залишався у вертикалі президентської влади, що робило завдання очищення нездійсненним, оскільки неможливо боротися з корупцією, не називаючи найбільш корумпований інститут у країні, «який ніхто не сміє перевіряти у фінансовому плані і який нікому не підпорядковується». 
Фахівець стверджує, що цей момент був очевидною слабкістю Саакашвілі. Крім того, він зауважив, що частиною українських реалій є вулична політика, що чудово розуміє Саакашвілі. 
«Але чи може він зараз стати таким політиком? Екс-голова Одещини має дати чітку відповідь на питання, чи може він якимось чином служити продовженню тієї системи влади, яка існує в Україні, і з якою він формально бореться. Чи немає домовленостей або появи у списках нової партії певних людей, і таке інше», – наголосив у статті для НВ Рибачук. 
У підсумку він підкреслив, що, аби досягти успіху в українській політиці, Саакашвілі доведеться докласти чимало зусиль, оскільки йому буде потрібно демонструвати здатність формувати команду і бути тим, ким він себе називає. 
«Обама і Меркель, наприклад, вибудовували цю форму «лідерства з тилу» – коли лідер не тягне на себе ковдру, а просто реалізує план, ставлячи попереду себе нових політиків і цінності. Можна прогнозувати досить серйозну кампанію з дискредитації Саакашвілі, ба більше, вона вже йде. Він має розуміти це», – резюмував екс-віце-прем’єр. 

Коментарi

Коментарiв