Політолог звинуватив владу у спробі розвалити справу Януковича

248
Експерт у галузі політології Тарас Чорновіл висловив думку, що допит екс-президента Віктора Януковича в режимі відеоконференції дуже схожий на провокацію, спрямовану на те, щоб розвалити справу.

Політолог зауважив, що українське законодавство не передбачає такий спосіб допиту, навіть якщо ця людина за межами країни. Така процедура не матиме юридичних наслідків, тому свідчення екс-президента не зможуть бути офіційно включеними в кримінальну справу.
Також він наголосив, що під час такого допиту поруч із допитуваним повинен обов’язково бути український представник.
«Він повинен забезпечити офіційне встановлення особи. Адже не факт, що по «Скайпу» буде Янукович, а не його двійник. По-друге, підтвердити, що під час допиту немає сторонніх осіб, які можуть розкрити таємницю слідства чи будуть впливати на свідчення допитуваного. Янукович не один раз виступав по телебаченню, читаючи текст із спеціальних суфлерів», – пояснив у коментарі 24 експерт, додавши, що відомо, що приблизно скаже Янукович під час цього допиту.
«Янукович заявить, що він легітимний президент, якого ніхто не знімав. Він став жертвою державного перевороту, який відбувся за допомогою американських агентів. Були організовані масові зіткнення і провокатори влаштували розстріл і своїх людей, і спецназівців. Владу захопила хунта, яка зараз фальсифікує слідство. Сам же Янукович начебто жодних злочинних наказів не давав, добивався миру і спокою, забезпечував переговори», – спрогнозував фахівець. 
На його думку, у проведенні такого допиту є ще один ризик, оскільки якщо Україна офіційно визнає цю слідчу дію, то допитуваний під протокол повинен назвати своє офіційне місце проживання. Янукович же стверджує, що він живе в Ростові-на-Дону.
«Формально буде встановлене його місце перебування. Тобто ми не маємо більше права подавати його в міжнародний розшук Інтерполу. Все, що ми зможемо – звернутися до Росії про екстрадицію, і нам, зрозуміло, що відмовлять. Також це означатиме, що всі міжнародні санкції – арешт майна тощо будуть зняті з Януковича. А процедура заочного засудження буде знівельована», – запевнив Чорновіл.
У підсумку він зазначив, що на цьому тлі адвокати Януковича подадуть в український суд, а потім в Європейський суд із прав людини позови з вимогою припинити процедуру заочного засудження, як незаконну, і зняти його з розшуку. 
Таким чином, за словами політолога, свідчення Януковича матимуть сенс тоді, коли він їх даватиме, перебуваючи під вартою в Україні.

Коментарi

Коментарiв