Експерт пояснив, навіщо насправді НАТО визнало Росію агресором

277
Політолог, глава Єдиного координаційного центру «Донбас» Олег Саакян прокоментував рішення Парламентської асамблеї НАТО, яким Росію визнано агресором. 

«Заяви такого формату свідчать про те, що в західного світу, в керівництва НАТО, куди входять, відповідно, представники різних країн, є загальна позиція щодо того, що саме Росія сьогодні є головним фактором дестабілізації», – підкреслив Саакян.
Він додав, що, з іншого боку, перебільшувати важливість таких заяв та користь від них для України не варто, оскільки, насамперед, ця заява не є правовою й не стане основоположним документом для їхньої політики. 
Політолог зауважив, що НАТО – військова структура, а військові краще розуміють, які загрози надходять від Кремля. До того ж, для частини країн-членів Альянсу демонізація Росії – це можливість отримати додаткове фінансування та повноваження в межах своїх країн, тому така заява – збіг багатьох обставин.
«Заява радше відображає ставлення військового крила західного світу, яке дуже сильно може відрізнятися від ставлення політичного крила та бізнес-еліт», – пояснив у коментарі Слово і Діло експерт.
Крім того, він наголосив, що у західному світі нині настає фаза політичної невизначеності, й у таких умовах заяви сьогодні можуть замінюватися на інші, кардинально протилежні, завтра.
«Таким чином, сьогодні нам слід взяти максимум із цих заяв, але при цьому розуміти, що світ навколо України може бути мінливим і обставини, які сьогодні були для нас позитивними, вже завтра можуть стати негативними. Вибори в США є яскравим прикладом таких змін», – підсумував Саакян.

Коментарi

Коментарiв