Експерти пояснили, чому насправді Україні не дали безвіз

252
Незважаючи на обіцянки депутатів та особисто Президента України Петра Порошенка, в рамках саміту з ЄС так і не назвали дати запровадження безвізового режиму. Низка експертів пояснили, чому насправді ми не почули позитивного прогнозу в цьому питанні. 

Однією з основних причин того, чому Україні досі не дали безвізовий режим, називають відсутність механізму припинення безвізового режиму, який досі не розробили в ЄС. Щоправда, на думку низки українських експертів, насправді Європа боїться, що, відкривши свої кордони, не зможе зупинити потік українців, які кинуться шукати кращого життя.
«Європейський Союз 2015 року зустрівся з безпрецедентною навалою нелегальних мігрантів. Вони вже оцінили це як виклик серйозний», – пояснив у коментарі 24 директор Інституту соціально-політичного проектування «Діалог» Андрій Миселюк.
Щоправда, керівник громадської організації «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко запевнила, що винити у всьому лише Європу не варто, оскільки українській владі теж забракло політичної волі.
«Якби ми показали їм, що не просто виконали план дії з безвізової лібералізації, але ще й готові боротися проти корупції. Я думаю, що точно вони би якийсь з цих важливих процедурних моментів опустили», – наголосила фахівець.
Схожої думки експерти дотримуються  в тому, що Україна надто повільно виконувала вимоги для отримання омріяного безвізу. На цьому тлі Сушко навела приклад Молдови, яка стала на шлях євроінтеграції майже одночасно з нами, але впоралася за два роки. 
«Зволікання зменшує шанси. Тобто чим далі, тим гірше складаються умови для прийняття остаточного рішення. Кожні наступні 2-3 місяці ускладнюють ситуацію в Європейському Союзі. Тобто загальне тло стає ще більш складним, і ухвалити рішення все більш проблематично», – стверджує науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександр Сушко.
Віце-президент НУО «Україна в Європі» Володимир Посельський впевнений, що насправді жодної таємниці в термінах запровадження безвізу немає. За його словами, достатньо просто подивитись розклад сесій у Європейському парламенті. Таким чином, на сайті ЄП зазначено, що механізм призупинення безвізового режиму розглядатимуть у січні наступного року.
«У такому випадку ми можемо очікувати на безвізовий режим з Україною десь в останній декаді лютого, на початку березня», – висловив думку Посельський.

Коментарi

Коментарiв