Росія лише тимчасово отримала Крим – журналіст

187
Відомий український журналіст, ведучий Павло Казарін зауважив, що на тлі річниці Майдану російські ЗМІ знову активно заговорять про те, що саме ці події стали причиною дрейфу Криму до РФ. 

Насправді ж, за його словами, Майдан став точкою в дискусії про те, чи здатна Росія запропонувати Україні конкурентоспроможну альтернативу.
«Починаючи з 1991 року, Україна існувала в міжчасовому просторі. Поки країни колишнього Варшавського блоку посилено проводили реформи і інтегрувалися в ЄС і НАТО, Київ намагався грати у багатовекторність. На ділі це означало лише те, що він поперемінно брав гроші у Заходу і у Москви, шантажуючи потенційних союзників втечею у протилежний табір», − зауважив журналіст.
Він підкреслив, що поки Захід вважав за потрібне працювати з громадянським суспільством (інвестувати в освітні проекти, засновувати програми обміну, Росія надавала перевагу працювати з елітами, створюючи політичні партії, інвестуючи в український великий бізнес, і прив’язуючи Україну за допомогою нафтогазової труби. 
«Проблема була лише в тому, що промосковські партії в Україні були клептократічними. Для них прорадянська риторика служила лише прикриттям для корупційних схем. Під прапорами двомовності йшло розкрадання держвласності. Під гаслами ностальгії – становлення неофеодалізму. Всі проросійські партії переконували виборця підтримувати їх не стільки через симпатій до самих себе, скільки зі страху до альтернативи. А тому в суспільство регулярно вкидали міфи про «бандерівців» і «неонацистів», − наголосив у статті для Крим.Реалії Казарін, додавши, що в якийсь момент це перестало працювати. 
На його думку, причиною є те, що Майдан як явище був народжений не тільки відмовою Віктора Януковича підписати Асоціацію з ЄС, оскільки його наближала і Врадіївка, де в серпні 2013 року міліціонери зґвалтували і намагалися вбити дівчину. 
«І вбивство мажорами Оксани Макар в Миколаєві. І безкарність сина кримського «регіонала» Файнгольда, який на своєму Бентлі безкарно збив на смерть мотоциклістку в Сімферополі. Цей список можна продовжувати досить довго», − нагадав автор. 
 
На його думку, зміст і тональність Майдану стали підсумком того програшу, який зазнала Москва в заочному протистоянні з Заходом. Саме це стало підсумком поразки Кремля в битві за Україну. 
«Констатацією нездатності Росії запропонувати Києву якусь альтернативу західної моделі соціального гуртожитку. І Майдан став всього лише результатом політики Росії, яка робила ставку на українських людожерів. Це було повстання проти спроби узурпації влади Віктором Януковичем. Відповіддю на прагнення занурити Україну в остаточне небуття. І в той момент, коли Москва почала розуміти, що програла – вона просто вирішила перевернути шаховий стіл», – зауважив Казарін. 
«Лише в цьому сенсі можна говорити про те, що анексія Криму та вторгнення на Донбас були підсумком Майдану. Вони були визнанням нездатності Москви виграти Україну в конкурентній боротьбі. Росія тимчасово отримала Крим. І назавжди втратила Україна. Але це саме те, про що російське ТБ ніколи не наважиться сказати вголос», – підсумував публіцист.

Коментарi

Коментарiв