Якщо Порошенко пообіцяв, то точно не буде – політолог про безвіз

214
Політолог, очільник аналітичного центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов висловив думку, що кожною новою обіцянкою про безвізовий режим із ЄС Президент України Петро Порошенко лише виставляє себе на посміховисько.

«Проблема полягає в тому, що безвізовий режим був одним із базових елементів євроінтеграційного міфу, на якому і ґрунтувалася легітимність нинішньої влади. Був момент, коли, дійсно, європейські чиновники відразу після Майдану давали дуже обнадійливі обіцянки щодо безвізового режиму», − зауважив Золотарьов.
«Очевидно, наші можновладці не від розуму великого вирішили, що справа в кишені. Але оскільки ця справа була прив’язана до низки системних реформ, в тому числі щодо боротьби з корупцією, біометричних паспортів, то благополучно це домашнє завдання провалили. А далі – поїзд пішов», − констатував у коментарі РИА Новости політолог.
За його словами, оскільки в Європейському Союзі змінилася ситуація і виникла міграційна криза, Європа стала висувати додаткові умови до України і всіляко відтягувати надання їй безвізового режиму. Більш того, ситуація в самій Україні виявилася не такою райдужною, як собі уявляли єврочиновники. 
На думку експерта, країні, в якій триває внутрішній конфлікт і є колосальний ризик масової трудової міграції, надавати безвіз небезпечно.
«А наші чиновники залишилися на тій же позиції. Ні, щоб із минулого року заговорити про лібералізацію, як про перший етап безвізового режиму, тобто, поміняти акценти, вони як і раніше твердили про безвіз. І тепер, як кажуть у народі, якщо президент пообіцяв, значить, точно не буде», − підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв