Захід нарешті прокинувся – екс-міністр про боротьбу з пропагандою Росії

173
Український дипломат, міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир Огризко прокоментував ухвалення резолюції Європейського парламенту щодо протидії пропаганди третіх країн, враховуючи Росію.

У резолюції зазначено, що російська влада надає фінансову підтримку європейським опозиційним політичним партіям і організаціям, а також використовує фактор двосторонніх міждержавних відносин для роз’єднання членів європейського співтовариства.
«Мені здається, ця резолюція є черговим доказом того, що Захід нарешті прокинувся. Якщо виставити в ряд усі події останніх кількох місяців, то ми побачимо, що все більше відповідних міжнародних організацій (ПАРЄ, НАТО, ООН) дуже чітко і ясно в своїх документах говорять про те, що відбувається», − висловив думку Огризко, додавши, що нарешті дії Росії назвали своїми іменами.
На його думку, на цьому тлі резолюція Європарламенту має велике значення, оскільки вона стосується вкрай важливого для Кремля інструменту – його пропагандистської машини, за допомогою якої російська влада намагається, по-перше, подавати абсолютно спотворену інформацію, і, по-друге, роз’єднувати Європейський союз і Захід у цілому.
 
Також експерт наголосив, що у цьому питанні дуже важлива єдність європейців, яка показує, що там починають нарешті чітко уявляти, яку погрозу являє собою Росія, в тому числі і в інформаційній галузі. 
«І Євросоюз, і НАТО давно оголосили, що починають практичні дії з метою перешкодити російській пропаганді вільно почуватись на Заході, але виведення цього практичного вирішення на політичний рівень – дуже серйозний і важливий сигнал як для самого ЄС та європейського простору, так і для Москви», – зауважив у статті для НВ екс-міністр. 
«У цьому відношенні рішення Європарламенту можна тільки вітати, і хотілося б, щоб після цього національні уряди в ЄС звернули більше уваги на необхідність протидії російській агресії», – підсумував дипломат.

Коментарi

Коментарiв