Соціолог: Як змінилися українці за три роки після Майдану

234

Заступник голови Інституту соціології НАН України, український психолог, соціолог та громадський діяч Євген Головаха зазначив, що розчарування суспільстві вище, ніж в 2014 році, але при цьому глибинні мотиви людської поведінки покращилися.

На думку Євгена Головахи, з часів Майдану цінності українців змінилися на краще. «Всі цінності, пов’язані з контролем над владою, з можливістю впливати на стан суспільства, цінності соціальної активності – за ці три роки стали більш значущими для людей», – пише соціолог для НВ.

Експерт також відзначає, що у порівнянні із 2014 роком настрої у суспільстві погіршились. І у той же час ідея третього Майдану абсолютно не знаходить підтримки, адже люди розуміють, що існують зовнішні сили, які зацікавлені у дестабілізації. «Люди розуміють, що це може призвести до дезорганізації суспільства і навіть до втрати державності», – наголошує соціолог.

Євген Головаха впевнений, що громадськість іще не знайшла можливостей для конструктивного протесту, які допомогли б змінити ситуацію. Такий протест, на думку соціолога, мала б очолити опозиція, яка, на превеликий жаль, не має альтернативної програми. Вона лише може очолювати фейкові протести та плести інтриги.

«Не можна сказати, що програма влади не сприймається – більшість людей цілком її приймають. Не сприймаються методи, і саме проти них йде протест. Але ось альтернативну систему методів ні опозиція, ні громадянське суспільство поки не сформулювали», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв