Правильні дострокові вибори: 5 передумов

171

Громадський та політичний діяч України Микола Томенко назвав 5 передумов для результативного проведення дочасних парламентських виборів.

Прихильники дочасних виборів стверджують, що майже 90% українців висловлюють недовіру до парламенту. У той час як противники наголошують на тому, що дострокові вибори несуть небезпеку для України, як країни, що веде війну. Також вони наводять іншу статистику – лише 40–45% громадян підтримують ідею дочасних парламентських виборів, – пише Микола Томенко у блозі для «Обозреватель».

Політик стверджує, що «недалекоглядною і примітивною є й антитеза про те, що вибори відбудуться лише у 2019 році. Адже через цілковите несприйняття та недовіру суспільства до ВР Україна приречена на дочасні вибори».

Для результативного проведення дочасних парламентських виборів, на думку політичного діяча, необхідні наступні передумови: професіоналізація парламенту через зміну законодавства; оптимізація чисельності парламенту – скорочення кількості народних депутатів до 300 осіб; унеможливлення купівлі голосів; обмеження або скасування депутатської недоторканності; повернення парламенту статусу головного інституту через розширення повноважень Верховної Ради.

На завершення політик наголосив: «Україні потрібні дочасні парламентські вибори, але не будь-якою ціною! Тому сьогодні більш важливим є не просто вимагати їх невідкладного проведення, а робити все для належної підготовки таких виборів, в результаті чого країна отримала б професійний, відповідальний та патріотичний парламент».

Коментарi

Коментарiв