Військові навчання чи Другий український фронт?

340

На думку експерта, у 2017 році під виглядом навчань Росія планує масштабне перекидання своїх військ в Білорусь.

Таке масштабне перекидання своїх військ можуть бути пов’язане з черговими білорусько-російськими навчаннями «Захід-2017». З цим згоден Денис Мельянцов, старший аналітик «Білоруського інституту стратегічних досліджень». Проте, якщо порівнювати попередні навчання «Захід-2013» із запланованим, то в 2017 році Міністерство оборони Росії збирається відправити в білоруському напрямку в 20 разів більше вагонів.

 

«Це, швидше, свідчить про плани перекинути на територію Білорусі більшу частину нещодавно відтвореної 1-ї Гвардійської танкової армії», – каже Арсеній Сивицький, директор білоруського «Центру стратегічних і зовнішньополітичних досліджень» і офіцер запасу Збройних сил Білорусі для «Апострофа».

Якщо це невипадкова помилка, то можна говорити, що для Білорусі така кількість військ буде означати військове втручання Росії з метою встановлення повного військового і політичного контролю. «У такому разі територія Білорусі може бути використана як длявторгнення в Україну, так і для з’єднання з військовим угрупованням ЗС РФ у Калінінградській області та створення так званого «прибалтійського котла», – вважає Сивицький.

Офіційний Мінськ добровільно не дозволить на території своєї країні проведення агресивних дій Росії щодо третіх країн і України в тому числі, у зв’язку зі взятими на себе гарантіями і відповідальністю за підтримання регіональної безпеки і стабільності. Адже Мінськ намагається здійснювати багатовекторну політику в українсько-російському конфлікті, а подібний дозвіл прирівняє білоруську сторону до держави-агресора.

Коментарi

Коментарiв