Український експеримент – приклад для Росії

428

На думку українського та російського журналіста Матвія Ганапольського, Саміт Європа – Україна змусив задуматися про експеримент, який ставить над собою Україна.

Суть унікального українського експерименту журналіст вбачає в тому, що Україна – єдина країна пострадянського простору, яка обрала європейський стратегічний шлях розвитку. «Центральноазіатські країни дружно перетворилися в диктатури. Країни Балтії, гидливо переживши радянську окупацію, влилися в звичну їм Європу», – пише Матвій Ганапольський для«Радіо Свобода».

На думку журналіста, навіть якби Росія не відібрала в України Крим і Донбас, то схилятися до російської моделі економіки не було сенсу, адже ця країна і ця модель не розвиваються і не реформуються. А Україна просто обрала успішну економічну модель. «Успішну у багатьох значеннях, одне з головних – тривалість життя в країнах ЄС перевищила 80 років».

Україні було складно. Проте сталося неможливе раніше: прийняті неймовірні закони, які роблять Україну прозорою для міжнародного і свого соціального аудиту, економічні зміни виявилися під контролем МВФ. Журналіст впевнений, що «Кремлівська пропаганда, яка видає всі ці зміни за примхи укрофашістів, сама повинна боятись, адже Росії доведеться рано чи пізно йти тим же шляхом».

Матвій Ганапольський стверджує також, що Україні буде легше змінюватися, адже українець не хоче жити в «великій країні», він хоче жити в «правильній» країні, з нормальними законами і зрозумілими стабільними правилами гри. В кінці журналіст підкреслив: «Позитивні зміни в Україні відбуваються від європейського впливу і європейських вимог».

Коментарi

Коментарiв