Експерт: «Прослушка» має бути у повноваженнях НАБУ

228

Голова Національної антикорупційної платформита співзасновник проекту Fact Check Ігор Корховий впевнений, що НАБУ має отримати право на «прослушку».

Хоча у Верховній Раді вже майже півроку лежить законопроект, що стосується збільшення технічної спроможності Національного Антикорупційного Бюро у питанні «прослуховування» під час слідчих дій, але ніхто не квапиться його приймати. «Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, наразі таке право мають нереформована і недолюстрована Служба безпеки та Національна поліція», – пише Ігор Корховий у блозі для НВ.

 

Експерт стверджує, що НАБУ поки позбавлене можливості самостійно проводити відповідні дії, і тому в обов’язковому порядку має звертатись до СБУ. А це значно ускладнює роботу Антикорупційного Бюро або призводить до «зливу» конфіденційної інформації, що зводить нанівець усі слідчі дії.

 

Саме в цьому Ігор Корховий вбачає конфуз: «Суспільство має високі вимоги до НАБУ, а от інструментарій, який дозволяє розслідувати корупційні злочини, у них обмежений».

 

Посол США Марі Йованович та комісар ЄС з питань розширення Йоханес Хан також неодноразово говорили про розширення повноважень НАБУ. Проте експерт впевнений, що це не відбудеться без тиску громадськості і міжнародних партнерів.

Коментарi

Коментарiв