ЄС погодився обговорити ініціативу Лукашенка про запуск «мінського процесу»

233
Глава представництва Європейського союзу в Білорусі Андреа Вікторин заявила, що країни ЄС готові обговорити ініціативу Президента Білорусі Олександра Лукашенка про запуск «мінського процесу». 

«Ми звернули увагу на цю пропозицію, на створення такого формату, але поки не можемо коментувати це. Як тільки ми отримаємо більше інформації, то всі 28 країн-членів ЄС обговорять цю ініціативу і ухвалять рішення», – наголосила Вікторин. 
Напередодні білоруський лідер Олександр Лукашенко під час зустрічі з делегацією комітету з політики і безпеки Ради ЄС у Мінську заявив, що Білорусь стурбована наростаючим антагонізмом між ЄС і Росією.
«Не можу не сказати про нашу стурбованість наростаючим антагонізмом між Євросоюзом і Росією. Нам в Білорусії спостерігати за цим і боляче, і тривожно. Розуміючи, що ні вам, ні Росії, тим більше нам це не потрібно при тих величезних проблеми, які сьогодні існують у світі, і які треба вирішувати разом», – цитує 112 Президента Білорусі.
На цьому тлі він запропонував запустити миротворчий «мінський процес» для врегулювання відносин між Сходом і Заходом. 
«У свій час для розрядки у відносинах між Заходом і Сходом знадобився Гельсінський процес, який в результаті привів до створення ОБСЄ. Давайте, щоб поліпшити атмосферу взаємовідносин держав, подумаємо про оновлення Гельсінського процесу і спробуємо запустити миротворчий процес, можливо, «мінський процес», – глава Білорусі. 
За його словами, ця ідея висувається на основі позитивного ефекту заходів «нормандського формату», що проводяться у Мінську. 
Таким чином, Лукашенко запропонував розглянути можливість проведення зустрічі ключових міжнародних експертів в Мінську для обміну думками про врегулювання відносин між Сходом і Заходом. 
«У подальшому напевно знадобиться вироблення домовленості між лідерами найбільших держав про майбутнє світоустрій. Пропонуючи це, я маю на увазі, що ми повинні спрацювати на випередження, а не тягнутися потім у хвості подій, якщо раптом щось станеться, як це було з Україною», – пояснив білоруський Президент. 

Коментарi

Коментарiв