Росія поверне Україні Донбас максимум 2018 року – Тука

174
Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука запевнив, що вже 2017 або 2018 року Росія поверне Україні окупований Донбас.

«Проект «Новоросія» у Кремлі закритий. Усе! Зараз стоїть завдання просто продати цей невдалий проект за найбільш привабливу вартість. Ми ж дорослі люди і ми розуміємо, коли «братній» народ бере під захист своїх «братів» і починає їх грабувати, забираючи бізнес і підприємства, то навряд чи це можна назвати захистом. Так ведуть себе тільки окупанти», – наголосив високопосадовець.
На його думку, повернення окупованих територій Донбасу слід чекати 2017 або 2018 року.
На цьому тлі він зауважив, що вибори на Донбасі таки доведеться проводити, хоча сам Тука не підтримує цю ідею. 
«Ще під час моєї роботи в Луганській області, ми з Павлом Жебрівським одноголосно виступали і продовжуємо виступати проти проведення місцевих виборів. Але з моєї точки зору, у мінських протоколах є і мінуси, і плюси. У чому вони полягають? В неконкретності. Це дозволяє обом сторонам маневрувати», – стверджує заступник міністра.
Тому, за його словами, Україна на загальнодержавному рівні ніколи не відмовлялася від виборів, але лише після того, як буде виконано низка умов. 
«Перша умова – це припинення вогню і повернення контролю над неконтрольованою територією. Спочатку – безпека, а потім – політична складова. Завдання Кремля – нав’язати нам зворотні умови: спочатку – політична складова, а потім – безпека. На це ми ніколи не підемо», – підкреслив в інтерв’ю Апострофу Тука.

Коментарi

Коментарiв