«Рейтинг» оприлюднив результати опитування про ставлення українців до Голодомору

330
Відповідно до результатів опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», 72% громадян України погоджуються із твердженням, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом Українського народу. Про це повідомляє Інформаційний Акцент.

Іще 14% українців не погодились із цим твердженням 14%, не визначились – 14%. 
Із твердженням про те, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом Українського народу, погоджуються майже всі мешканці Заходу країни (97%), більшість опитаних Центру (78%), майже дві третини Півдня (57%) і трохи менше половини Сходу (48%).
Мешканці сіл більше згодні з тезою про Голодомор-геноцид, аніж мешканці міст (79% проти 68%). 
Серед респондентів, рідна мова яких українська, прихильників тези – 83%, в той час як серед тих, хто вважає рідною російську, – 47%.
У віковому розрізі кількість тих, хто підтримує тезу про Голодомор-геноцид, коливається від 70 до 75%. Водночас простежується різниця у кількості противників цієї тези у вікових групах: чим старші опитані, тим їх більше.
Серед прихильників євроінтеграції тих, хто погоджується, що Голодомор 1932-1933 був геноцидом 86%, серед противників майже удвічі менше – 48%. Подібна тенденція і серед тих, хто за чи проти вступу до НАТО (91% проти 53%).
Також слід зазначити, що українці, які підтримують вступ до Митного Союзу менш схильні до підтримки визнання Голодомору геноцидом.
Цікаво, що ностальгічні настрої за СРСР не мають вирішального впливу на ставлення опитаних до сприйняття Голодомору як геноциду. Таким чином, 59% тих, хто жалкує про розвал Радянського Союзу 1991 року все одно погоджуються з тим, що Голодомор був геноцидом. Серед тих, хто не жалкує, таких 85%.

Коментарi

Коментарiв