Політолог пояснив, чи слід Україні боятися змін у ЄС

179
Політичний експерт Олександр Радчук прокоментував результати саміту Україна–ЄС і пояснив, яких змін в ЄС слід чекати протягом найближчого року. 

Політолог зауважив, що після саміту Європейського Союзу ілюзії розвіялися, а реальність така, що до питання безвізового режиму в ЄСможуть повернутися лише влітку 2017 року: «Ненадання безвізу може стати не єдиним сюрпризом у відносинах між Україною та ЄС». 
На думку Радчук, цікавішою може виявитися ситуація для українсько-європейських відносин наступного року, оскільки у ключових країнах ЄС відбудуться вибори. 
«Як показала ситуація з президентськими виборами в Австрії, в Європі все популярнішими стають праворадикальні рухи та політики, які перш за все наполягають на захисті національних інтересів і кордонів. Наприклад, у Франції, судячи з праймеріз уже видно, що популярності набувають праві партії. Серед лідерів – Ле Пен та Фійон, які мають дружні відносини з РФ та особисто з Путіним», – зауважив у статті для Слова і Діла експерт. 
За його словами, несприятлива для України ситуація у внутрішній політиці може скластися в найавторитетнішій країні ЄС – Німеччині.
«Вибори канцлера в Німеччині пройдуть восени, але регіональні вибори показали, що партія Меркель втрачає позиції, а критика в основному пов’язана з міграційною кризою. В авангарді антиміграційної політики виступає партія «Альтернатива для Німеччини» на чолі з Фройке Петре», – підкреслив фахівець.
Крім того, він зазначив, що складність у цій ситуації в тому, що вибори в Німеччині можуть змінити розстановку сил у ключових представницьких органах ЄС.
«Уже відомо, що голова Європарламенту Мартін Шульц має намір балотуватися на посаду канцлера. З одного боку, в разі його виграшу Україна отримає надійного союзника в ЄС, але з іншого – його похід на вибори може призвести до відставки президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера, який працює в тісній зв’язці з Шульцем», – стверджує Радчук.
До того ж, як він зазначив, нині досить неоднозначна ситуація в Італії з політичною силою «П’ять зірок», яка набуває популярності за рахунок відверто популістських заяв, на кшталт виходу Італії з єврозони за прикладом Великої Британії.
Також він наголосив, що важливими є парламентські вибори в Нідерландах уже у березні 2017 року: «В Нідерландах лідирує партія «Свобода», лідер якої агітує голландців ініціювати «Некзіт» – референдум за вихід з ЄС за прикладом Великої Британії».

Коментарi

Коментарiв