Усі нардепи ВРУ потрапляють під люстрацію – Козаченко

265
Екс-очільниця люстраційного комітету Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко заявила, що у усі члени Верховної Ради потрапляють під люстрацію, проте люстрація не поширюється на їх посади.

«На жаль, кількості демократичних сил в парламенті недостатньо, щоб відбувалися якісні зміни зсередини. Ми ж бачимо, хто там перебуває. Всі ті люди, які в тому числі потрапляють під люстраційні процедури, але у зв’язку з тим, що люстрація не поширюється на виборні посади, вони перебувають у парламенті», – пояснила колишня глава люстраційного комітету Мін’юсту. 
«Подивіться на декларації цих людей і на зарплату народного депутата. Подумайте: вони схожі на волонтерів? Які конкретно добрі справи для країни зробили ці люди? І буде повне розуміння, хто і навіщо перебуває у ВРУ», – наголосила в інтерв’ю Гордону Козаченко.
За її словами, найважчою галуззю для реформування є саме судова система, а дія люстраційного механізму щодо суддів була нівельованою, що сталося через відсутність необхідних державних інституцій.
«Згідно з законом про очищення влади, люстрований тільки один суддя, і той досі не звільнений. Він на лікарняному, документи по ньому не прислали до реєстру. Це голова Вищого господарського суду Віктор Татьков. Згідно із законом про відновлення довіри до судової влади, за порушення присяги звільнили близько 30 суддів. У масштабах країни це мало. У цій частині закон був знівельований», – розповіла екс-чиновниця Міністерства юстиції.  

Коментарi

Коментарiв