Коли і де закінчиться Росія – журналіст про «жарт» Путіна

361
Телеведучий, журналіст Павло Казарін прокоментував слова Президента РФ Владіміра Путіна про те, що «Росія ніде не закінчується».

Нещодавно Путіна запитав у дев’ятирічного хлопчика, де закінчується Росія. Той відповів, що на Беринговому протоці, але Путін сказав, що ніде.
«І це не жарт. Це несвідоме. Формула, що живе в свідомості людини, яка мріє про імперії. Тому що вона – імперія – завжди готова розширюватися доти, доки не добереться до кордонів іншої імперії. В цьому і полягає особливість російського світосприйняття», – пояснив Казарін.
Він зауважив, що з точки зору більшості громадян РФ 2014 року в Україні не забирала «чуже», а лише повертала «своє», на кшталт розділу майна під час розлучення. За його словами, саме в рамках подібного підходу вся Україна сприймається не як окрема суверенна держава, а як список майна.
«В якому є «наше», а є «ваше». І, мовляв, доки в спільній валізі є «наше», на валізу ми маємо деякі права. Проблема в тому, що межі «нашого» у імперця завжди розмиті. І важко зрозуміти, в який саме момент він перестає зверхньо поглядати на прикордонні стовпи», – наголосив у статті для Крим.Реалії журналіст. 
«Навіть якщо пофантазувати, що Москві вдалося повернути Україну в буферний формат існування – то чи означає це, що відразу за межами Львова та Ужгорода для росіян буде простягатися простір «чужого»? Яке має право жити так, як хоче, не озираючись на Москву? Скільки територій потрібно віддати Кремлю, щоб ментальні ваги скривдженого імперського самолюбства вийшли в нуль?», – зазначив автор.
На його думку, хтось думає, що категорія «свого» для імперця закінчиться там, де проти нього будуть битися, і що саме готовність території до оборони переводить її в формат «чужий», але цілком можливо, що українські солдати, які захищають свою країну, для адепта імперії означають лише фізичну перешкоду на шляху повернення «свого», але ніяк не ментальну.
Казарін підкреслив, що, імовірно, проблема Росії полягає в тому, що в ній так і не утвердився диктат категорії «моє». 
«Тому що «моє» завжди конкретне, воно у відчуттях і праві власності. В юридичних категоріях і пріоритеті закону. А «наше» завжди безлике, безвідповідальне і безпринципне. Будь-яке колективне – воно нечітке, неконкретне, його можна надути будь-яким змістом, і нікому буде його верифікувати. Апелюючи до загального, ти ховаєшся в ньому, розмиваєш себе, зливаєшся з ним. Перестаєш бути конкретним, стаючи натовпом», – підмітив ведучий. 
«Нинішня Росія закінчиться тоді, коли до її громадян прийде розуміння того, що «моє» краще за «наше». І тоді вона згадає, що її кордони закінчуються на контурних картах зразка 2013 року. А доти в їх свідомості буде панувати «русский мир». У якого, як відомо, кордонів немає. У якого, як відомо, є тільки горизонти», – підсумував журналіст.

Коментарi

Коментарiв