Міносвіти анонсувало реформу стипендій для українських студентів

274
Із 2017 року Міністерство освіти України планує виплачувати стипендії не всім студентам з усередненою четвіркою за сесію, а лише тим, які зайняли високі місця в рейтингу, складеному ВНЗ.

Міністр освіти України Лілія Гриневич заявила, що найкращі студенти отримуватимуть стипендію на 72,9% більшу, ніж зараз – 1600 гривень, тобто на рівні прожиткового мінімуму.
«Це абсолютно новий – рейтинговий підхід до визначення стипендій, які отримуватимуть студенти. А саме, кожен ВНЗ розробить свої критерії для складання рейтингу, буде затверджуватися вченою радою університету за обов’язковим погодженням з органами студентського самоврядування університету», – повідомила очільниця Міносвіти. 
Крім того, відомства передбачає, що на 90% місце в рейтингу визначатиме успішність, а на 10% – критерії, які визначить ВНЗ. Це допоможе визначити найуспішніших студентів, навіть якщо за результатами сесії всі вони отримали однаковий середній бал.
«Зараз в проекті бюджету закладено 2,978 мільярда гривень на соціальні стипендії і 2 мільярдів гривень на академічні стипендії. Ми ж пропонуємо перекинути 1,7 мільярда з соціальних стипендій на академічні, що дозволить не тільки повністю профінансувати соціальні стипендії, але і забезпечити виплату збільшених стипендій майже для половини студентів», – пояснила Гриневич.
Таким чином, із 50% студентів, які отримуватимуть стипендії, планується, що 43% – отримуватимуть академічні стипендії за рейтинговою системою, а соціальну отримуватимуть 7%. При цьому для ВНЗ III-IV рівня акредитації мінімальна стипендія становитиме 1100 гривень, що на 33,4% більше, ніж минулого року. 

Коментарi

Коментарiв