Захід нарешті зрозумів справжні плани Кремля – дипломат

230
Український дипломат, міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир Огризко прокоментував запровадження Канадою санкцій проти 15 громадян Росії, серед яких шість «депутатів» Держдуми РФ, які були обрані в окупованому Криму.

«Мені здається, що останні заяви щодо санкцій проти Росії – причому важливо, що вони виходять і від провідних європейських країн, і таких країн як Канада – свідчать про те, що Європа бачить просту істину: Росія не хоче виконувати взяті на себе зобов’язання і продовжує дестабілізувати ситуацію в Україні», – зазначив Огризко.
«Якщо накласти на це інформаційну війну проти ЄС і Заходу в цілому, згадати кібератаки на американські сайти під час виборчої кампанії у США і скандали з фінансуванням право- і ліворадикалів у Європі, те, що російські дипломати тренували неонацистів в одній із центральноєвропейських країн, що взагалі виходить за всілякі межі, то мені здається, у рішеннях щодо продовження санкцій вже простежується певна логіка», – наголосив дипломат.
Також він зауважив, що раніше Захід усе-таки мав певні сумніви, мовляв, «чи вдасться переконати Путіна», «чи змінить він свою позицію», «чи дослухається до закликів світу». 
«Нині ж у мене виникає враження, що на Заході все чіткіше розуміють ефемерність цих надій. А отже, їм не залишається нічого, окрім як продовжувати політику санкцій», – підкреслив у статті для НВ фахівець.
За його словами, дуже добре, що на цьому тлі Україна демонструє готовність виконувати свої зобов’язання, але в логічній послідовності. 
«Якщо, наприклад, йдеться про Мінські домовленості, то спочатку безпека, а потім політика, а не навпаки. Ось і сьогоднішня зустріч вкотре свідчить, що Росія відкидає такий підхід, що її цікавить не врегулювання, а дестабілізація, тому логіка дій Заходу в цьому плані буде очевидною», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв