Абсолютна дурниця: експерти оцінили ефективність санкцій проти РФ

234
Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський  і політолог Олег Волошин проаналізували політику санкцій проти РФ та заклики української влади продовжити обмеження щодо Росії. 

«Сам процес застосування санкцій до Росії був неправильним. Те, що було зроблено від самого початку, – напівзаходи. Саме тому зараз виникають такі проблеми – знімати чи не знімати, посилювати чи не посилювати», – наголосив фахівець. 
«Причина в тому, що коли існує факт агресії, до країни-агресора потрібно застосовувати найжорсткіші заходи спочатку, а потім, за мірою того, йде агресор на поступки чи ні, ці санкції можна переглядати, пом’якшувати або частково прибирати. Але не навпаки», – зауважив Сунгуровський.
«У випадку із санкціями проти РФ вийшло так, що спочатку запровадили напівзаходи, а потім сказали, що режим санкцій не спрацював, тому обмеження потрібно взагалі зняти. Це абсолютна дурниця», – підкреслив у коментарі Слову і Ділу експерт.
За словами політолога-міжнародника Олега Волошина, санкції мають певну мету, і якщо дійсно нічого не відбувається, то Захід міркує про скасування санкцій проти Російської Федерації.
«Така позиція існує, особливо в держав, які не відчувають особливо антипатії до Росії або симпатій до України. Їх досить багато: Австрія, Італія, Іспанія, Греція, Кіпр та інші», – пояснив фахівець.

Коментарi

Коментарiв