Наскільки далеко може зайти Путін – нардеп про військові навчання у Криму

290
Народний депутат України, координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук прокоментував ракетні стрільби над Чорним морем, що Україна запланувала на 1 грудня цього року.

«Спочатку потрібно зрозуміти, як далеко може зайти Путін. Я не сумніваюся в тому, що якби така ситуація склалася, скажімо, в кінці 2014 або навіть на початку 2015 року, то Росія могла б перейти до відкритого вторгнення в Україну. Але сьогодні, при всій своїй недостатності, все ж виник якийсь комплекс стримуючих факторів», − наголосив Тимчук.
Насамперед, як він зазначив, Україні вдалося переконати міжнародне співтовариство в тому, що Росія – все-таки агресор. До того ж, запроваджені санкції є визнанням усього цивілізованого світового співтовариства того, що Крим – це невід’ємна частина суверенної держави Україна, що нині окупована Росією.
«Тобто в цій ситуації Україна проводить військові навчання на своїй території, використовуючи власний повітряний простір. За умови дотримання всіх правил безпеки жодних питань до нас з боку міжнародних організацій та інших нормальних розвинених країн бути не може. Більш того, якщо б самій Росії хтось почав би вказувати, де їм проводити на своїй території навчання, я думаю, що Кремль просто «порвало» б, як хом’ячків, від обурення», − підкреслив у статті для Апострофа нардеп. 
Аналізуючи, наскільки далеко в цій ситуації може зайти Путін для того, щоб довести, що Крим – це Росія, він зауважив, що усе залежить від ступеня його неадекватності. 
На його думку, на тлі проведення цих стрільб можливі декілька варіантів розвитку подій: «Або Кремль спустить все на гальмах, обмежившись якимись гучними заявами, або ж дійсно застосує проти нас зброю. Наприклад, буде збивати наші ракети або завдасть удару по якимось наземним об’єктам в Україні, по тим же пусковим установкам, з яких здійснюватимуться ці стрільби. Але це вже буде акт прямої агресії. У цьому випадку знайде своє вирішення давнє питання – чи Україна де-юре перебуває в стані війни з Росією». 
Крім того, як стверджує Тимчук, Росія може відповісти несиметрично, влаштувавши ескалацію напруженості на інших ділянках державного кордону. Наприклад, протягом останнього року Росія досить активно перекидала війська до східних кордонів нашої країни, створюючи там цілі дивізії. 
«Це теж може бути інструментом «покарання» для України, яка провела стрільби, посягнувши нібито на російську територію. Однак Путіну зараз вкрай невигідно розпочинати агресію. Не тільки через санкції Заходу, але також через відсутність визначеності з приводу того, як буде вести себе новий президент США і які сигнали будуть надходити від його адміністрації», – пояснив високопосадовець. 

Коментарi

Коментарiв