«Безвіз» перейшов у ранг фетиша для влади – експерт

173
Політолог Олег Саакян прокоментував пропозицію Міністерства юстиції України прийняти мігрантів із Сирії в обмін на безвізовий режим із Європейським Союзом. 

На цьому тлі фахівець наголосив, що країна, яка увесь час поневіряється, не є привабливою як партнер, і може зацікавити лише як плацдарм для здобуття власних перемог і просування власних національних інтересів.
«Думаю, досить необачно для заступника міністра робити такі заяви навіть для пропозиції до дискусії. Це абсолютно безвідповідально», – зазначив у своєму Facebook політолог. 
«Україна сьогодні не може розібратися з внутрішньо переміщеними особами. У нас у Бюджеті закладено 40 гривень на день на будь-яких переселенців. Приймати ще й біженців із інших країн неприпустимо, поки маємо таку кількість внутрішньо переміщених осіб», – наголосив експерт.
За його словами, Україна не може погоджуватися на жодні обміни з ЄС, оскільки безвізовий режим – питання внутрішнього порядку денного ЄС, а не виконання Україною її зобов’язань.
«Нині м’яч на полі ЄС. Українськими політиками питання безвізового режиму було піднесене в ранг «фетиша» та певної сакральності, що надало йому внутрішньополітичної ваги. В результаті питання, яке майже не залежить від України й не могло бути вирішене наказом політика, міністра чи Президента України, розглядається як важливий фактор внутрішньополітичного життя», – підсумував Саакян. 

Коментарi

Коментарiв