Ми з вами дрібні й нецікаві для влади – Глузман

224
Психіатр, дисидент, громадський діям Семен Глузман зауважив, що українці нецікаві й непотрібні своїй владі, хоча це «змінюється» під час виборів. 

«Великі букви читати простіше, ніж дрібні. Це – спостереження Сократа. Зовсім не банальне спостереження. Демократія – це правила життя, записані великими літерами. Але ми, сучасні українці, любимо читати дрібні літери, які, як правило, складаються в слова брехні і нездійсненні обіцянки. Саме там ми сподіваємося отримати таємне знання, яке відразу зробить нас успішними й багатими», – підкреслив лікар.
Він нагадав, що мислитель Сократ попереджав своїх сучасників про те, що Тартар, місце покарання спотворених душ, є густонаселеним, а Острови Блаженних майже порожні.
«Перетворення слова у вчинок для нас, все ще пострадянських, важко. Красиві, крупно виписані слова Конституції зовсім не співвідносяться з практикою правозастосування. Так було за Сталіна, так було за Брежнєва, так ми живемо зараз», – зауважив у статті для НВ Глузман. 
«Маса тлумачів в Інтернеті та на телеекрані. Кажуть сміливо, іноді, розумно. Сотні політологів, враження, ніби велика частина країни складається з політологів і психоаналітиків (цих у нас так само багато). Решта – в меншості, ті, хто читає дрібні літери. Ті, хто справно платить податки, і настільки ж справно лає владу. Всю, від президента до пересічного інспектора в нижчих органах влади», – наголосив дисидент. 
 
За його словами, ті, які читають дрібні літери, байдужі до отримання візової свободи. 
«Вони не зможуть купити квитки, побачити Європу. Вони – ненавидять. До чергових виборів, коли вони на один день знайдуть надію. Щоб потім, через кілька днів, знову ненавидіти. Тому що швидко зрозуміють: знову привели до влади носіїв спотворених душ», – зазначив автор.
Також він підкреслив, що в Україні є дивне явище: ми емоційно обговорюємо особисті якості та інтелект Трампа, забуваючи, що у нас є свій президент, який, на відміну від американського, зі своїми виборцями спілкується рідко.
«Ми йому нецікаві. Тому і він нам нецікавий. Інша справа – Трамп. Дрібні літери про дрібні події. А в них – настільки ж дрібні люди. Ми з вами. Нецікаві нашим можновладцям. «Проголосували лохи, і славно. Зараз вони не небезпечні. До наступних виборів». Вони, наші можновладці, явно не з Островів Блаженних», – резюмував Глузман.

Коментарi

Коментарiв