США звинуватили Росію у спробі насильно вирвати поступки у Мінську

211
Під час засідання Постійної ради ОБСЄ представник США при ОБСЄ посол Деніел Байєр заявив, що російська влада вдається до навмисної тактики загострення бойових дій та насильства на Сході України з метою посилення переговорних позицій та отримання поступок на свою користь. 

«Росія загострила напруженість на лінії зіткнення в спробі вирвати силою поступки з боку України», – наголосив представник США при Організації з безпеки та співробітництва в Європі. 
Натомість, як він зауважив, бойові дії ще більше ускладнюють досягнення політичного прогресу за Мінськими домовленостями. 
«Якщо Росія дійсно хоче досягти угоди про умови проведення місцевих виборів, про амністію, про особливий статус, а також у питаннях децентралізації, шлях для цього дуже ясний: потрібно припинити атакувати українські сили, вивести важке озброєння та надати повний доступ спостерігачам СММ по всій території України, в тому числі в прикордонному регіоні з Росією», – цитує Укрінформ Байєра. 
Також він підкреслив, що комбіновані російсько-сепаратистські сили продовжують порушувати режим припинення вогню, і відповідальність за це несе безпосередньо російське керівництво. 
Нагадаємо, остання зустріч представників «нормандського формату» на рівні міністрів закордонних справ щодо врегулювання ситуації на Донбасі знову не дала жодних конкретних результатів. Про це заявив очільник МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр. 
Учасникам переговорів не вдалося дійти до політичної домовленості, що передбачала би, зокрема, місцеві вибори на окупованих територіях. Щоправда, як зауважив Штайнмайєр, усе ще є сподівання на поступ у виконанні Мінських домовленостей.

Коментарi

Коментарiв