Політолог: Кремль нагнітає ситуацію з метою довести, що Крим − «російський»

164
Директор Центру суспільних відносин Євген Магда наголосив, що хвилювання Росії з приводу навчань Збройних Сил України з ракетними стрільбами над акваторією Чорного моря є показовим. 

Магда наголосив, що Україна не робить нічого, що порушує її міжнародні зобов’язання і норми міжнародного права. Відповідно, рішення України можна тільки підтримувати, оскільки наша держава повинна демонструвати свою готовність до захисту своїх інтересів, кордонів, і спроможність діяти належним чином.
«Москва намагається нагнітати ситуацію і нагадувати, що Крим начебто російський. Максимум, на що спроможна Росія – збивати українські зенітні ракети, якщо вони потраплять до її повітряного простору. Або завдати удару по українських пускових установках. Але, швидше за все, це гра м’язами, яка підпорядкована тільки одному завданню: демонстрації впливу Росії в Криму і приналежності Криму РФ», – підкреслив у коментарі 24 експерт.
За його словами, ці стрільби навряд чи можуть ускладнити російсько-українські відносини чи погрішити їх з формальної точки зору. В умовах гібридної війни, як зауважив фахівець, дипломатія також є гібридною, і, відповідно, є проблема із забезпеченням ефективного діалогу між двома країнами. Він сьогодні відсутній як такий.
Також він спрогнозував, що провокації на кшталт затримання так званих українських «диверсантів» продовжаться. На його думку, можливо, найближчим часом Москва витягне історію зі збитим 2001 року літаком авіакомпанії «Сибір» і буде це активно демонструвати на своєму телебаченні.
«Із огляду на діяльність російських спецслужб на півострові виникає враження, що там прагнення шпигувати передається повітряно-крапельним шляхом. Шпигуноманія орієнтована на те, щоб тримати російське населення в тонусі і демонструвати, що Путін про всіх піклується і захищає», – стверджує політолог. 
На цьому тлі він також підмітив, що західні партнери України не можуть зробити вигляд, що погрози з боку Росії – це нормальна річ. Вони слідкують за ситуацією, але висновки робитимуть залежно від її розвитку. 

Коментарi

Коментарiв