Рано раділи: Трамп перекриває повітря Кремлю

192

Аналітик із зовнішньої і безпекової політики Віталій Мартинюк впевнений, що політика команди Трампа відносно Росії буде жорсткішою.

Новообраний президент США Дональд Трамп вже визначився із кандидатурою на посаду міністра оборони, ним стане генерал у відставці Джеймс Матісс. Зважаючи на це аналітик Віталій Мартинюк стверджує, що реальна політика нового очільника Білого Дому формується всією республіканською партією і тому вона відрізнятиметься від анонсованих у передвиборчій кампанії дій.

Експерт зазначає що є велика вірогідність того, що США долучитися до переговорного формату щодо врегулювання ситуації на Донбасі. А також продовжить допомагати при підготовці бійців та допоможе модернізовувати ЗСУ. Проте не слід покладати великих надій на те, що Америка безпосередньо втрутиться у конфлікт. «На сьогодні немає нормативно-правових підстав для такої допомоги: Україна не є членом НАТО, вона також немає договірної бази щодо союзників цього альянсу», – пише Віталій Мартинюк у блозі для «Обозреваель».

Показовою для експерта була реакція Кремля на навчання українських військових на півдні України. Окрім погроз Росія не наважилась на кардинальні кроки ескалації, адже прекрасно розуміє, що Україна у правовому полі, захищаючи свою територіальну цілісність, а будь-які дії з боку Кремля згубно вплинуть на і так хитке положення країни на політичній арені.

Аналітик також наголошує на подальшій риториці США щодо Росії, яка буде значно жорсткішою, ніж при Обамі. Такий висновок експерт робить зважаючи на те, що Америка задекларувала проект закону у якому йдеться про протидію впливу Росії на міжнародній арені. «Як бачите, ланцюжок навколо Кремля здавлюється, перекриваючи все більше і більше повітря», – робить висновок Віталій Мартинюк.

Коментарi

Коментарiв