Політолог спрогнозував провал «нормандського формату»

305
Політичний експерт Тарас Чорновіл прокоментував заяву очільника Ради Європи Дональда Туска щодо того, що санкції проти Росії можуть продовжити лише на півроку.

На думку Чорновола, заяви ЄС про відсутність загальної позиції щодо продовження антиросійських санкцій – лише чергова відмовка керівництва Європейського Союзу. Він зауважив, що щороку Україна наполягає на продовженні санкцій на рік, а європейські бюрократи пробують пояснювати, чому санкції продовжать лише на півроку. Щоправда, гарантій, що санкції продовжать і у другій половині 2017 року, немає.
Політолог наголосив, що є велика загроза, що попри наростання ескалації конфлікту на Донбасі та відкриті обстріли українських позицій, Росія може вийти безкарною, і санкції будуть скорочені з літа 2017 року.
«Для України важливо, щоб весь 2017 рік, враховуючи, що це період зміни урядів у багатьох країнах ЄС, зокрема у Франції і Німеччині, ми б мали гарантовані санкції проти Росії. На жаль, такої гарантії немає. Після виборів президента у Франції є велика ймовірність, що новий очільник зробить великі кроки до того, щоб у другому півріччі зруйнувати єдність ЄС щодо антиросійських санкцій. Ситуація може переломитися на нашу користь, якщо до того часу Дональд Трамп поб’є горшки з Путіним», – підкреслив у коментарі 24 фахівець. 
На його думку, пом’якшення санкцій призведе до того, що Росія, безумовно, поводитиме себе нахабніше щодо України. Крім того, руйнується основа «нормандського формату».
За словами експерта, Україна може опинитися в ситуації двоє проти двох: Україна і Німеччина проти Франції і Росії. Чорновіл зауважив, що у випадку, коли двоє грають за правилами, а з один двох суперників – ні, тоді виникає патова ситуація. Тоді «нормандський формат» перестане бути дієвим навіть, як засіб стримування.
«Україні треба готуватися до складної дипломатичної ситуації. 2017 рік, особливо його друга половина, буде проблемною. Трамп рано чи пізно пересвариться з Путіним, але треба до того вибудувати контакти з його адміністрацією і республіканцями. Максимально тиснути через конгрес і сенат, тому що з самим Трампом говорити буде важко», – запевнив політолог, додавши, що те ж саме потрібно робити і по Франції. Хоча прямі контакти з новим французьким лідером вибудовувати буде складно. 
Експерт підкреслив, що на потенційних претендентів на посаду президента – Франсуа Фійона і Марін Ле Пен – немає навіть через кого виходити: «Тому Україна потрібно посилити інформаційну роботу, завалювати щодня європейські структури повідомленнями про злочини Росії і вимагати відповіді. Тому що сьогодні європейським депутатам щодня на стіл лягає все антиукраїнське, а треба навпаки».

Коментарi

Коментарiв