Євросоюз захворів: нардеп назвала «діагноз» для ЄС на тлі проблем із безвізом

175
Народний депутат України від «БПП», співзасновник рухів Центр UA, Чесно, РПР Світлана Заліщук проаналізувала проблему щодо надання безвізового режиму з країнами ЄС.

«Українці сіли в поїзд Євросіті і вирушили у брюссельському напрямку. Але рейки на середині шляху обриваються. І зволікання зі скасуванням віз – лише перший сигнал про небезпеку», – запевнила нардеп.
Вона наголосила, що поки всі бояться вимовляти це вголос, але уже розуміють, що Європейський Союз захворів дезінтеграцією. 
«Наявні всі симптоми: витівка Великої Британії під назвою Brexit, ГРЗ – гостре рашелюбовне захворювання, що особливо проявилося під час виборів президента в Болгарії та Молдові, втома держав – членів ЄС від швидкості інтеграції, рішення Єврокомісії дати добро Газпрому на розширення використання газопроводу OPAL для поставок газу в Європу в обхід Києва. Вірус поширюється, вражаючи багато країн ЄС», – зауважила Заліщук. 
За її словами, на цьому тлі зволікання зі скасуванням віз для України є не стільки проблемою відносин Києва і Брюсселя, скільки одним із хворобливих проявів боротьби ЄС за своє збереження.
«І найстрашніше полягає зовсім не в тому, що напередодні Нового року Євросоюз так і не поклав українцям під ялинку скасування віз. Найпевніше, це відбудеться 2017 року. Інший сценарій малоймовірний, хоча повністю виключати його, звісно, не можна — не кажи «Трамп», поки не перескочиш», – підкреслила у статті для НВ парламентар.
Крім того, на її думку, набагато серйознішим для України є той факт, що європейський проект переживає глибинну кризу. Як вона пояснила, для нас це може повністю змінити систему координат, в якій ми накреслили траєкторію свого руху.
«Євромайдан підтвердив цивілізаційний вибір українців. П’ять парламентських продемократичних сил разом з президентом, підштовхувані громадянським суспільством, націлилися на Євросоюз. Образно кажучи, ми поміняли машиніста, сіли в поїзд Євросіті і вирушили у брюссельському напрямку. Але рейки на середині шляху обриваються. І немає ніяких гарантій, що їх встигнуть прокласти до заповітного пункту нашого прибуття. Утім, повертати нам теж нікуди. Поки що», – підсумувала високопосадовець.

Коментарi

Коментарiв