Експерт розповіла, що насправді не поділили між собою САП і НАБУ

321
Політичний експерт Анна Малкіна прокоментувала отримання Генеральним прокурором України Юрієм Луценком листа від НАБУ з проханням притягнути до відповідальності очільника САП Назара Холодницького.

Малкіна підкреслила, що протягом останніх двох років було створено занадто багато інституцій, спрямованих на боротьбу з корупцією.
«Проблема полягає в тому, що новостворені антикорупційні органи мають нечітке розділення компетенцій та повноважень. Відповідно, таке перетягування каната свідчить про процесуальну невизначеність, наслідком якої стає протистояння НАБУ та САП. Потрібно, щоб на законодавчому рівні вони були розведені», – зауважила фахівець.
Другий аспект, як вона пояснила, полягає в тому, що вже традиційно на пострадянському просторі постійно відбуваються протистояння між силовими структурами.
«У нас така традиція завжди проявлялася в протистоянні між СБУ та МВС», – наголосила у коментарі Слову і Ділу політолог. 
«Річ у тім, що в цьому контексті все більше буде актуалізоване питання про створення антикорупційного суду. Проблема ж не лише в тому, щоб розслідувати корупційні справи та притягати до відповідальності корупціонерів. Щоб весь цей ланцюг працював нормально, потрібна судова інстанція, яка була б незалежною від судової гілки влади», – пояснила експерт. 
Крім того, за її словами, до моменту заснування антикорупційного суду необхідний чіткий розподіл повноважень і компетенцій між антикорупційними органами, які створені, щоб мати шанс довести корупційні справи до логічного завершення. 

Коментарi

Коментарiв