В Україні будуть справжні проблеми – дипломат зробив прогноз щодо відносин зі США

207
Глава правління фонду «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко висловив думку, що в тому разі, якщо після інавгурації президента США Дональда Трампа Вашингтон ігноруватиме все, що робить Росія в регіоні Східної Європи, то в України почнуться справжні проблеми.

«Висока небезпека того, що Трамп просто не буде брати до уваги інтереси України. Звичайно, в США не все вирішує президент. Однак його вплив не варто недооцінювати. Питання навіть не в тому, як Вашингтон тепер допомагатиме Україні, а як він буде вести себе з Москвою», – спрогнозував дипломат.
За його словами, Україна виживе без підтримки США, але відсутність допомоги може спровокувати проблеми.
«Але якщо Вашингтон буде ігнорувати агресивні дії Кремля в регіоні, нас чекають величезні труднощі», – наголосив експерт.
Раніше Яременко пояснив, чим загрожує Росії можливе запровадження нових санкцій проти неї у зв’язку з діями РФ у Сирії.
На його думку, імовірність запровадження додаткових санкцій проти Росії у зв’язку з ситуацією в Сирії є першими попередніми ознакам отверезіння європейської політики щодо дій Кремля. 
«Дипломатія провідних країн Європейського Союзу намагалася підтримувати щодо Росії курс, який умовно можна назвати стримуванням при збереженні діалогу. Проте діалог застосовуваний тільки до мирного часу і можливий за наявності взаємної поваги до принципів, домовленостей і права. Діалог не працює в умовах, коли одна зі сторін фактично веде гібридну війну», − зауважив фахівець.

Коментарi

Коментарiв