Нардеп пояснив, чи є правовий шлях до дострокових парламентських виборів

269
Народний депутат України, доктор політичних наук Микола Томенко прокоментував можливість проведення дострокових виборів до Верховної Ради. 

«Свою позицію щодо передумов правильних для країни дочасних виборів я неодноразово висловлював. А от з приводу правових підстав для таких виборів – не говорив і не писав. Тож, змушений це зробити з огляду на нині модні, але дві взаємовиключні позиції: – влади, яка переконана, що громадяни приречені терпіти цю Верховну Раду до 2019 року», – наголосив нардеп. 
Він запевнив, що українці не витримають цей склад парламенту до 2019 року, якщо вже нині недовіра до її діяльності сягає 90%. Натомість, речникам простакуватих заяв про достатність складання мандатів для правової передумови перевиборів, хочу нагадати про нинішнє законодавство і реальну ситуацію.
«Дійсно, ми мали прецедент влітку 2007 року щодо добровільного складання 151 мандату як правової передумови виборів. Це стало можливим завдяки згоди діючого Президента і керівництва двох партій та фракцій. Нині немає такої підтримки ні влади, ні двох фракцій чисельністю більше 150 депутатів. Крім того, з того часу дещо ускладнена правова процедура», – зауважив у статті для LB.ua Томенко. 
«Проте, я радив би вдатися до іншого прецеденту – розпуску парламенту Порошенком 25 серпня 2014 року. Тоді, як відомо, 24 липня 2014 року депутати фракцій «Удар», «Свобода» і низка депутатів із інших фракцій, у тому числі й я, ВИЙШЛИ ЗІ СКЛАДУ КОАЛІЦІЇ. Рівно за 30 днів Порошенко видав указ про розпуск парламенту, посилаючись на статтю 90 Конституції України», – нагадав високопосадовець.
На цьому тлі він зазначив, що реальною правовою передумовою розпуску парламенту може стати вихід із коаліції такої кількості депутатів, щоб у ній залишилося менше 226 народних обранців, а також нестворення нової коаліції за 30 днів.
«Нагадаю, що для цього навіть не потрібні рішення двох фракцій, що входять до коаліції, оскільки вони самостійно не змогли би створити коаліцію: 143 (БПП) + 81 (НФ) = 224!!! Таким чином, нинішня коаліція створена депутатами цих двох фракцій та позафракційними депутати. Саме тому заяви про вихід можуть САМОСТІЙНО написати як фракційні, так і позафракційні депутати», – пояснив політик, додавши, що, на жаль, хто саме і скільки депутатів входить до нинішньої коаліції, дізнатися неможливо, бо її склад заборонено оприлюднювати.

Коментарi

Коментарiв