Україна стала жертвою ігор Ердоґана – політолог

307
Політичний експерт Тарас Чорновіл прокоментував ухвалення парламентом Туреччини закону про ратифікацію угоди з Росією за проектом будівництва газопроводу «Турецький потік». 

На думку Чорновола, ця угода є дуже проблемою для України, оскільки вітчизняна газотранспортна система може втратити значення, оскільки стане комерційно невигідною.
«Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоґан себе поводить умисно демонстративно як непрогнозований лідер. Це спеціальна стратегія, спрямована проти ЄС, тому що там не хочуть визнавати його диктаторські методи правління. Він навмисно показує Європі, що становить для неї загрозу. Тому Ердоґан погрожує то відкрити турецькі кордони для біженців, то зірвати будь-які енергетичні стратегії ЄС, показуючи, що не можна прорахувати наперед його кроки», – пояснив політолог.
Він підмітив, що будівництво «Південного потоку», продовженням якого є «Турецький потік» – це перехоплення об’ємів газу до Європи, які сьогодні проходять через Україну. Українська ГТС у такому випадку втрачає будь-яке значення, оскільки стане комерційно невигідною.
«Тут основне питання – куди йде цей потік, чи до тих споживачів у Європі, на яких розраховує Україна. Чи готові європейські країни отримати газ при таких політичних обставинах? На Півдні Європи складна ситуація. Цей потік має увійти в Болгарію, де нещодавно переміг проросійський президент. Якщо Болгарія погодиться, то інші країни не стануть сперечатися: Угорщина, Румунія, балканські країни», – підкреслив у коментарі 24 фахівець.
Крім того, він зазначив, що підтримання ГТС у належному стані та забезпечення її діяльності обходитиметься дорожче, ніж прибутки від транспортування газу. За його словами, можна думати про запуск системи у реверсному режимі для обслуговування внутрішніх потреб України, але це знову ж таки потягне за собою експлуатаційні витрати.
На його думку, проблема і в тому, що Україна також не може прорахувати, який статус відносин Ердоґана з Росією. Це два диктатори.
«Чи станеться конфлікт між ними – сказати важко. Приміром, Росія і Китай є геополітичними противниками. Але сьогодні Китай – зовнішньополітичний союзник Росії.. Хоча військова доктрина Китаю і нові озброєння створюються виключно для війни з Росією. Як це буде з Туреччиною? Є сумніви, що з Росією вони найближчим часом посваряться. Тому до цього треба готуватися», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв