Той, хто стріляв на Майдані, спровокував війну на Донбасі – експерт

282
Канадський професор українського походження, політолог Іван Качановський в інтерв’ю Апострофу розповів про те, яку участь він бере в суді щодо справи про розстріли на Майдані.

«Я не знайшов доказів присутності і участі російських снайперів або якої-небудь третьої сили у бійні на Майдані. Розслідування ГПУ підтверджує це. У той же час Росія підтримувала Януковича і допомагала владі під час Майдану політично, фінансово і поставками спецзасобів для придушення протестів», − розповів Качановський, посилаючись на своє дослідження щодо подій на Майдані.
Він наголосив, що підтримував і підтримує інтеграцію України в ЄС, просування України в бік демократичної ліберальної системи, заснованої на рівності усіх перед законом, боротьбу з корупцією і свавіллям влади, але, за його словами, керівництво держави використовує ці ідеї у своїх інтересах. 
«Як учений, який довгий час вивчає українську політику і проводив в Україні більшу частину літа протягом десятків років, мені з самого початку Майдану було ясно, що ці гасла використовувалися лідерами для мобілізації протестувальників, для приходу до влади. І що їхня риторика часто сильно відрізнялася від реальних дій», − підкреслив політолог. 
за його словами, вже восени 2013 року було очевидно, що Асоціація і Зона вільної торгівлі з ЄС не принесуть обіцяних благ в економіці, і що вони не включали безвізовий режим і визнання права України як європейської країни на приєднання до ЄС навіть у далекій перспективі. 
«Більше того, застосування насильства, як владою, так і опозицією з метою зміни влади, несло небезпеку громадянської війни й розпаду України. Мої наукові публікації показують, що це фактично і сталося після того, як Росія почала підтримувати сепаратистів, анексувала Крим і зробила пряму військову інтервенцію на Донбасі у серпні 2014-го і лютому 2015 року», − запевнив науковець. 

Коментарi

Коментарiв