Експерт закликав Україну брати приклад із Туреччини і стати «жорсткішою»

249
Політичний експерт Сергій Постоловський прокоментував заяву очільника Ради Європи Дональда Туска про те, що ключовим фактором, який би дозволив побудувати єдність Європи щодо кризи в Україні, є «нормандський формат».

Як зауважив Постоловський, час показує, що «нормандський» і «мінський» формати не вирішують української проблеми, а лише дають певну відстрочку. Мінські домовленості дали час Україні для зміцнення армії та зупинення кровопролитних боїв, але стратегічної вигоди від них немає.
Політолог підкреслив, що Європа вже третій рік наполягає на «нормандському форматі» й Мінських домовленостях, але час показує, що ці формати не є вирішенням конфлікту. 
«Із іншої сторони, було би непогано, якби до Нормандського формату приєдналися США. Зважаючи на непередбачуваність Трампа, а також те, що за зовнішню політику відповідатимуть республіканці, не можна цього виключати. Але, швидше за все, в такій ситуації Росія буде категорично проти», – висловив думку у коментарі 24 фахівець.
За його словами, щодо альтернативних варіантів, ніхто не говорить про Будапештський меморандум, оскільки це не вигідно ні Заходу, ні Росії. Крім того, Європа не може сьогодні нічого іншого запропонувати, ніж «нормандський формат».
«В Європі нині не хочуть нічого нового придумувати. Впливає те, що 2017 рік – рік виборів у ключових країнах ЄС і до влади можуть прийти ультраправі та праві сили, які сьогодні відкрито висловлюють свою підтримку Путіну. Ніхто не знає, хто прийде до влади у Франції чи Німеччині. Європа завмерла. Тенденція така, що буде зовсім переформатований європейський ландшафт», – наголосив експерт.
Крім того, як він зазначив, усі очікують, коли Дональд Трамп стане офіційно президентом США, а в ЄС орієнтуватимуться на нову зовнішню політику Білого дому. Нині щодо Росії Європа схиляється до думки, що спочатку треба провести вибори в ОРДЛО, а безпека – потім, але цей варіант повністю нівелює збереження українських національних інтересів.
«Україна має перестати кидатися зі сторони в сторону і зайняти більш жорстку позицію на світовій арені, за прикладом Туреччини. В сьогоднішньому світі не можна говорити мовою миру або бігати, як бідний родич. Україна, все-таки, цікава Європі. І це треба використовувати і наполягати на захисті своїх національних інтересів. Інакше будь-які домовленості з Росією будуть відбуватися за наш рахунок», – резюмував політолог.

Коментарi

Коментарiв