Нардеп звинуватив КСУ у намірі «злити» закон Ківалова-Колесніченка

169
Народний депутат України, член делегації у ПАРЄ Леонід Ємець заявив, що Конституційний Суд спеціально призначає засідання розгляду конституційності закону «про мову» (Ківалова-Колесніченка) на дату, коли прихильники скасування цього закону не зможуть бути присутніми.   

«Конституційний Суд у своєму амплуа. Засідання щодо закону про мови призначено на 13 грудня, тютєлька в тютєльку на дату юридичного комітету ПАРЄ. Після товстої папочки із записами моїх повідомлень у фейсбуці і ЗМІ, яку КС передав на мене в Генпрокуратуру, я схильний вважати це ще одним дивним збігом», − наголосив у своєму Facebook Ємець. 
«Усі докази щодо незаконності і неконституційності голосування за Закон «Про засади державної мовної політики» Колесніченка/Ківалова передані в письмовому вигляді і є неспростовними. А колеги від «Свободи» Олег Бондарчук та Ірина Фаріон окрім того, що самі є фаховими юристом та філологом, – мають міцну підтримку в особі представника ВР у КС Анатолія Селіванова», – підкреслив нардеп.
Також він зауважив, що «якби мова йшла лише про юридичну складову, то хвилюватись було би не варто»: «Але! Наше клопотання про відвід суддів які сприяли узурпації влади Януковичем вже було відхилено. Що наводить на думку, що можуть бути нюанси».
Нагадаємо, 17 листопада Конституційний Суд розпочав розгляд конституційності закону Ківалова- Колесніченка «Про засади державної мовної політики». Цей мовний закон авторства депутатів від Партії регіонів Сергія Ківалова і Вадима Колесніченка було ухвалено Верховною Радою України в липні 2012 року. Він передбачає можливість офіційної двомовності у регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.
24 лютого 2014 року Верховна Рада проголосувала за скасування цього закону. Це, зокрема, стало підставою для влади Криму заявити про утиски прав російськомовного населення. Щоправда, Олександр Турчинов, який тоді був виконувачем обов’язків глави ВРУ і в.о. президента, відмовився підписувати це рішення.

Коментарi

Коментарiв