Україна потрапила у сімку країн, де влада не розслідує «панамський скандал»

257
Відповідно до доповіді Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ), Україна виявилася однією з семи країн, де влада не проводить розслідування після публікації «панамських паперів». 

«Деякі країни взагалі прибрали реформу щодо офшорів «у стіл». 7 із 10 держав, в яких чинні або колишні лідери засвітилися в Панамському архіві, продовжують мовчати або відмовляються відкривати розслідування, включаючи Саудівську Аравію, Катар і Україну, де парламент відхилив пропозицію про створення комісії з розслідування», − цитує Дзеркало тижня доповідь організації.
До політичних наслідків публікації «Панамського архіву» призвели в Ісландії, Вірменії, Іспанії, Австрії та Уругваї. Зокрема, після оприлюднення матеріалів у відставку подали міністри, керівники державних банків або інші вищі чиновники.
Крім того, публікація цих документів дозволила повернути або заарештувати близько 110 мільйонів доларів корупційних коштів – майже 90 мільйонів доларів із них були заарештовані в Колумбії, 20 мільйонів доларів – у Мексиці.
Також по всьому світу закрилися дев’ять офісів компанії Mossack Fonseca, її оштрафували майже на 500 тисяч доларів.
Нагадаємо, навесні 2016 року Міжнародний консорціум журналістських розслідувань опублікував документи компанії Mossack Fonseca, які нібито свідчать про причетність низки світових лідерів і їх оточення до офшорних схем. У документах фігурує і прізвище Президента України Петра Порошенка.

Коментарi

Коментарiв