Експерти спрогнозували «війну» між Аваковим і Порошенком

167
Низка провідних українських експертів висловили думку, що конфлікт між Президентом України Петром Порошенком і міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим через трагічну загибель правоохоронців унаслідок перестрілки під Києвом може загостритися і завершитися відставкою очільника МВС.

Глава Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов наголосив, що ситуація з трагічною загибеллю поліцейських насправді є політичним скандалом, хоча раніше Президент Петро Порошенко закликав не політизувати її.
«Якби Аваков не був такою ключовою фігурою в коаліції, якою є, то його відставка була б штатною подією – його партія подала б іншу кандидатуру. Проблема у персоналізації проблеми. Зверніть увагу, що першим прокоментував трагедію Антон Геращенко, і вже від його версії стали будувати інші варіанти», – зауважив у коментарі УНІАН фахівець.
На думку експерта Корпорації стратегічного консалтингу «Гардаріка» Костянтина Матвієнка, версія нардепа Антона Геращенка щодо перестрілки була передчасною, оскільки трохи згодом її вже спростував т.в.о. глави Національної поліції України Вадим Троян на нараді у Президента.
«Він повідомив, що мала місце банда, яка діяла під дахом правоохоронних органів. Тому Аваков і мовчить. Він контролює силовиків, боєздатні підрозділи, і тому президенту небезпечно зараз вимагати відставки Авакова. До того ж він під час допиту Януковича продемонстрував, хто є в домі господарем, коли «беркутівців» не вивезли із СІЗО. Мовчання Авакова – це або розгубленість, або не сьогодні-завтра ми почуємо від нього якісь ультимативні речі, і президенту буде важко контролювати діяльність свого уже очевидно колишнього союзника», – підкреслив Матвієнко. 
 
За словами директора соціологічної служби «Український барометр» Віктора Небоженка, глава держави, закликавши не політизувати ситуацію з трагічною загибеллю поліцейських, насправді готується попросити Авакова звільнитися.
«МВС – силове відомство, і якщо Аваков лишиться, то він становитиме небезпеку. Тому від президента ми скоро почуємо неприємні речі про Авакова. Але Аваков просто так не піде з посади, бо нікуди. Тому я чекаю від президента жорстких кроків. Спочатку армія «поро хоботів» навалиться на міністра, і якщо він оступиться – один варіант. Хоча президент може сказати прямо, що народ проти. І Авакову доведеться ухвалювати рішення», – резюмував політолог.

Коментарi

Коментарiв