Критики реформи поліції хочуть повернення часів Кучми-Януковича – політолог

217
Директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк прокоментував смертельну перестрілку у Княжичах, унаслідок якої очільник МВС Арсен Аваков потрапив під нищівну критику. 

Давидюк наголосив, що потрібно провести швидке і справедливе розслідування трагедії під Києвом. Без затягування, спекуляцій і намагання когось вигородити. Він зауважив, що необхідно зрозуміти, що конкретно сталося, хто винен, чому вони стріляли один в одного? 
Імовірно, це можуть бути розбірки (одні правоохоронці крали, другі їх викрили, а треті за перших помстилися?). На думку експерта, відповідальність повинен понести міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Зокрема, як він підкреслив, у правоохоронних структурах повинні працювати професіонали, оскільки коли поліцію координували Ека Згуладзе і Хатія Деканоідзе, такого не було.
«Але ми вигнали Згуладзе і Деканоідзе і начебто поставили замість них нові суперкадри. а тепер поліція сама себе добиває. Якщо такий безлад твориться в міністерстві, то це означає, що ні виконуючий обов’язки Нацполіції Вадим Троян, ні заступниця Авакова Анастасія Деєва не підходять на такі призначення. І не підходить міністр, який пропонує їх. Вибачте, яку картинку ми створюємо для Росії?», – зазначив у коментарі 24 політолог.
За його словами, трагедія у Княжичах не означає, що реформа Націнальної поліції не вдалася. Ті, хто її зараз критикує, якраз навпаки – хочуть повернення старих кадрів часів Кучми-Януковича, коли вони були абсолютно безкарними.
«Перевертні в погонах роблять все можливе, щоб відбувся відкат реформи. Вони роблять все, щоб усе зроблене ініціаторами реформи Екою Згуладзе і Хатією Деканоідзе, повернути на старі рейки. Вони мріють повернутися в міліцію зразка Кучми-Януковича. В ті часи, коли, якщо ти в погонах – тобі все дозволено», – стверджує фахівець. 
Аналізуючи можливість звільнення Авакова він спрогнозував, що добровільно очільник МВС у відставку не піде.
«Нині радники Авакова будуть його виправдовувати. Але він мусить сам вийти і за це відповідати публічно. Хоча насправді в Україні не звикли йти публічно у відставку. Це могли собі дозволити реформатори, такі, як екс-міністр економіки Айварас Абромавичус. Аваков – це стара школа», – пояснив експерт. 

Коментарi

Коментарiв