Путін наговорив відверту брехню про Сенцова – правозахисник

258
Член Харківської правозахисної групи Галина Койнаш прокоментувала заяву Президента РФ Владіміра Путіна про те, що український режисер Олег Сенцов сів у в’язницю на 20 років «за тероризм», а не за опозицію анексії рідного йому Криму. 

«Путін назвав Росію правовою державою відразу після того, як Міжнародний кримінальний суд постановив, що Москва «порушила низку процесуальних норм і право на справедливий суд». Однак слова Путіна про Сенцова не мають нічого спільного з правдою. З вимогою звільнити українського режисера виступали його імениті колеги з усього світу, Парламентська асамблея Ради Європи, ЄС, ОБСЄ, а також всі демократичні країни», – підкреслила Койнаш.
На її думку, Путін згадав про Сенцова лише тому, що з закликом звільнити українського в’язня звернувся російський режисер Алєксандр Сокуров. Таким чином кремлівський лідер спробував довести, що Сенцов, відомий режисер і батько двох дітей, «присвятив своє життя терористичній діяльності». 
«Путін запевнив, що позбавлення Сенцова свободи не пов’язане з його ставленням до «подій, які відбувалися в Криму» і стверджує, що від дій Сенцова могли постраждати росіяни. «Так, є певні правила і норми, якими можемо скористатися, але для цього потрібно, щоб дозріли відповідні умови», – сказав російський президент, не уточнивши при цьому, про що йдеться», – зауважив правозахисниця. 
Вона нагадала, що видання РИА Новости, підконтрольне російській владі, визнало за необхідне нагадати, що Міністерство юстиції РФ нещодавно відмовилося повернути Україні за двосторонньою угодою Сенцова і громадського активіста Олександра Кольченка. 
«Міністерство заявило, що жителі Криму автоматично стали громадянами РФ. Це неправда. І Сенцов, і Кольченко звинувачені і засуджені як громадяни України, оскільки у них не було російського громадянства. Сенцов і Кольченко неодноразово припиняли будь-які спроби нав’язати їм громадянство Росії. У словах Путіна не було і частки правди», – цитує НВ фахівця. 

Коментарi

Коментарiв