Солдат ЗСУ: Сьогодні не День української армії

921
Юрист, медіа-експерт, солдат ЗСУ Алі Сафаров розповів про своє ставлення до Дня Збройних Сил України, що святкують 6 грудня. 

«Сьогодні всі всіх поздоровляють з днем Збройних Сил. А я згадую 1993 рік. Збройні Сили новонародженої України, командир взводу здає заліки по будові АК-74. Полковник з Міноборони, що приїхав в частину з перевіркою, тикає шомполом у ствольну коробку автомата і питає назву деталі, а лейтенант червоніє, блідне – але назвати деталь не може», – згадує Сафаров.  
«Десь позаду сидить «дух», рядовий Сафаров, який служить аж цілий місяць і щойно пройшов КМБ. І він починає підказувати: «Ричаг автоспуска!» – бо у ствольній коробці праворуч від казенної частини стволу більше нічого немає, і рядовий Сафаров це знає. А лейтенант, командир взводу – не знає. Та ще й не чує підказок – проте їх чує полковник, і додатково соромить командира взводу, що йому солдати підказують будову АК-74», – розповів у своєму Facebook солдат. 
За його словами, нині це лейтенант – полковник в Києві, який займається кадровою політикою у Збройних Силах. 
«Не знаю, чи вивчив він будову АК-74 з тих пір, чи ні. Що у нас з кадровою політикою у Збройних Силах – ви самі знаєте. Ось це і є та «кадрова армія», що створена 6 грудня 1991 року. Яка більше переймається чистотою плацу і наявністю днювального на тумбочці, ніж боєздатністю підрозділу і забезпеченням запчастин для власної техніки в АТО. Яка пише папірці не для отримання нових шин, а для пояснення, чому їх не треба отримувати. Яка заганяє щойно отримані новенькі машини на зберігання, бо нікому не хочеться займатись списанням того ржавого мотлоху, на якому бійці возять боєприпаси в зоні АТО», – наголосив боєць. 
«Я дуже радію, що армія змінюється, я бачу це і знаю людей, які це роблять. Однак для мене ця нова армія не від 6 грудня починається. Хоча я сьогодні і поздоровляв деяких знайомих, але загалом мені здається, що армія від 6 грудня 1991 року, та кадрова армія, яка в більшості своїй просто здавала свою техніку і зброю сепаратистам – має бути розпущена, і набрана по новому, в першу чергу з тих мобілізованих, які закрили Україну від ворога у 2014-2015 роках та з тих небагатьох кадрових, які діяли, часом без наказу і наражаючись на невдоволення генералів в тилу – але виконуючи головну функцію армії. Головна функція, мета армії – не служба, не чистий плац, не паради, не вдягнена шапка до форми, головна мета – захист Батьківщини», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв