Україну визнали найбільш корумпованою країною Європи

223
7 грудня 2016 року Європейська рахункова палата оприлюднила звіт, у якому йдеться про те, що підтримка України Євросоюзом мала обмежений вплив і, незважаючи на імпульс для реформ, досягнуті результати залишаються «крихкими».

У звіті аудитори оцінили, чи була допомога, надана Україні Європейською комісією та Європейською зовнішньополітичною службою, ефективною. Вони розглядали період із 2007 до 2015 року в галузях управління державними фінансами та боротьби з корупцією, а також газовий сектор.
У документі наголошується, що співпраця між Україною та ЄС змінилася в період Майдану 2014 року, але проблеми, з якими стикається Україна, як і раніше, значною мірою впливають на процес реформ, а ризики, пов’язані з колишніми й новими олігархами, залишаються високими.
«Незважаючи на зусилля з реформування, Україна досі сприймається як найбільш корумпована країна в Європі… Олігархічні клани продовжують чинити домінуючий вплив на економіку, політику й засоби масової інформації України», – цитує Слово і Діло звіт Європейської рахункової палати.
Також ідеться про те, що результати заходів із боротьби з корупцією ще належить побачити.
Аудитори зазначили, що ЄС оперативно відреагував на кризу в Україні 2014 року, надавши 11,2 мільярда євро допомоги на сім років. При цьому наголошується, що це було надзвичайне рішення, а кошти були виділені без попереднього узгодження стратегії їх використання.

Коментарi

Коментарiв