Генсек НАТО закликав світ зберігати санкції проти Росії до виконання «Мінська»

182
Під час засідання Комісії Україна-НАТО у Брюсселі Генеральний секретар Альянсу Йєнс Столтенберґ заявив, що світова спільнота повинна тиснути на Росію для того, щоб Кремль почав виконувати Мінські домовленості. 

«Я закликаю всі сторони подвоїти зусилля, щоб повністю виконати Мінські домовленості. В якості першого кроку ми повинні побачити негайне та повне припинення вогню. Між тим, міжнародна спільнота повинна зберігати тиск на Росію, щоб вона поважала взяті на себе зобов’язання. У той час, коли ситуація на Сході України залишається серйозною, важливо, щоб економічні санкції залишалися», – цитує УНІАН заяву Столтенберґа. 
Крім того, він укотре наголосив, що «Росія має особливу відповідальність, щоб покласти край цьому конфлікту». 
Генсек НАТО запевнив, що дипломатія є єдиним шляхом вирішення цього конфлікту. Також він підкреслив, що сьогоднішнє засідання «підкреслює непорушну підтримку України з боку НАТО». 
«Союзники не визнали і не визнають анексію Криму Росією», – зауважив високопосадовець, додавши, що безпекова ситуація на Ссході України залишається серйозною. 
«Останніми місяцями ми бачили масивне збільшення порушення режиму припинення вогню, яке продовжується сотнями вибухами з озброєння, яке заборонено Мінськими домовленостями, важке озброєння не відведено, і тільки 13% важкого озброєння, зареєстрованого ОБСЄ, можна від слідкувати», – зазначив Генеральний секретар НАТО. 
Також він додав, що бойовики так званих ДНР і ЛНР, яких підтримує російська влада, продовжують заважати пересуванню спостерігачів Організації з безпеки та співробітництва в Європі, а «дехто з них стали мішенню».

Коментарi

Коментарiв