Путін підтримує усе, що веде до розвалу ЄС і НАТО – російський політолог

218
Професор історії, політолог, релігієзнавець Андрєй Зубов розповів, чи можливе насправді здійснення бажання Путіна успішно маніпулювати світом і лобіювати власні інтереси. 

На думку Зубова, насправді можливість маніпулювання – лише ілюзія. 
«Наприклад, Дональд Трамп – під час виборів говорив одне, а робити буде, швидше за все, зовсім інше, тому що в Америці діють потужні політичні інститути, з якими президент зобов’язаний рахуватися. Взагалі, в демократичних країнах будь-яка перемога не означає принципової зміни курсу, Захід набагато більш стабільний у відношенні політики, ніж це може здатися нам, хто живе в країні, де роль особистості, першої особи надмірно, невиправдано завелика», – зауважив в інтерв’ю Укрінформу політолог.
Крім  того, він запевнив, що в цій ситуації ясно очевидно одне – усе, що веде до розпаду Євросоюзу, НАТО, до взаємного антагонізму країн, які до них входять, – все це вигідно Путіну і підтримується ним. 
«Він дуже боїться єдності демократичного світу, тоді як тільки єдність – не на екстремістських, але на поміркованих позиціях – здатна утримати світове співтовариство від скочування до війни», – наголосив історик.
Також він проаналізував можливість демократичного методу зміни влади в Росії.
«Демократичний шлях неможливий, тому що нинішня влада нехтує волею народу та малює ті результати виборів, які вона сама хоче. Скільки б голосів не дали громадяни кандидату або партії, переможе все одно той, кого хочуть в Кремлі. Як і за радянського часу, вибори стали фарсом у Росії», – стверджує експерт. 
За його словами, у парламент допускаються тільки ті партії, які шикуються в чергу за подачками Путіна: комуністи, ЛДПР, «Справедлива Росія». 
«Опозиція − «Парнас», «Яблуко» − не допускаються в жодному разі. Тому, суто демократичний шлях за нинішніх умов нереальний. Можливі хіба що перехідні форми: конфлікт в еліті, розкол, народне невдоволення, круглий стіл, як у Польщі в 1989 році, − це була б найкраща форма переходу до демократичної державності. А революція… самі розумієте, вона жахлива, ми не маємо права допустити, довести до кровопролиття. Революції ми не хочемо. Але об’єктивно вона теж може статися», − пояснив Зубов.

Коментарi

Коментарiв