Німецький журналіст пояснив, чому Заходу «плювати на Україну»

267
Німецький журналіст Моріц Ґатман пояснив, чому Європейський Союз так мало допомагає Україні з її проблемами.

«Давайте будемо чесними один з одним: всі три роки після Майдану Україна цікавить Захід рівно настільки, наскільки це стосується нашої безпеки і наших економічних інтересів. За винятком цього, Україна нам до лампочки», – заявив Ґатман.
За його словами, яскравий приклад цьому – Великий чорнобильський саркофаг. 
«У цей – як твердять чесні експерти – майже безглуздий проект вбухали 1,9 мільярда доларів. Чому? Тому що, по-перше, деякі французькі фірми на цьому дуже добре заробили. І, по-друге – ми можемо почуватись в безпеці. Напевно, якби можна було, Євросоюз побудував би саркофаг над усією Україною, тому що від неї пахне війною і нерозв’язними проблемами», – зазначив журналіст. 
Крім того, на його думку, Європейський парламент і надалі затверджуватиме резолюції про небезпеку російської пропаганди, що в підсумку виллється у ще більший обсяг грошей на усілякі медіапроекти.
«І, природно, наші політики будуть і надалі повторювати, що Крим – частина України. Я навіть допускаю, що вони продовжать санкції проти Росії ще декілька разів. Але від тієї романтики, яка панувала в перший час після Майдану, майже нічого не залишилося. Вона ще іноді спливає в резолюціях окремих партій – як у недавній резолюції ХДС – але це не більше, ніж красива політична формула в передвиборній кампанії», – запевнив автор. 
Також він зауважив, що ті, хто дійсно щиро вболівав за Україну, хто в яскравих фарбах розповідав на наших ток-шоу про нових красивих людей на вулицях цієї країни, з прапорами Євросоюзу в руках загиблих за Революцію Гідності, скоро зникнуть з політичного поля. 
«Прохання до моїх українських друзів: Не піддавайтеся ілюзіям. Я знаю, що ви любите слухати красиві слова, які вам кажуть друзі України: від Далі Ґрібаускайте до Карла Більдта. Але хіба вони сьогодні правлять бал у Євросоюзі?», – цитує НВ Ґатмана. 
Він наголосив, що нині ЄС і Захід у цілому вже не ті, що три роки тому. 
«Ми тепер настільки зайняті собою – внутрішніми політичними викликами, що на Україну у нас просто немає сил і часу. Та й бажання особливого немає. Затягування питання безвізу – хороша цьому ілюстрація», – підкреслив журналіст. 
На цьому тлі він зазначив, що в цій ситуації головне, що «держава стабільна, а війна на Сході більш-менш заморожена, тобто там не відбувається подій, які потрапляли б на перші шпальти газет». 
«Що це означає для України? Що ви повинні розбиратися самі. Крики душі єврооптимістів про те, що Захід повинен ще більше тиснути на уряд, щоб він продовжував реформи, марні. Де він, цей Захід? Він зайнятий. Вас 46 мільйонів. Якщо хтось і повинен змушувати вашу еліту працювати на благо країни, то це ви самі», – підсумував публіцист.

Коментарi

Коментарiв